Facebook Pixel

«Нафтогаз» до кінця року отримає $2,9 млрд від «Газпрому» грошима

«Газпром» виплатить «Нафтогазу» $2,9 млрд до 29 грудня за рішенням Стокгольмського арбітражу. Український уряд зі свого боку підпише мирову угоду з «Газпромом» щодо врегулювання судових претензій Антимонопольного комітету України (АМКУ) на $7,4 млрд.

Quote«Це питання має бути врегульовано», – сказав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, передає «Інтерфакс-Україна».

Також «Нафтогаз» і «Газпром» відкличуть нові зустрічні позови з арбітражу, повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель.

У протоколі, опублікованому Кабміном, йдеться, що «Газпром» і Україна до 29 грудня повинні укласти безвідкличну мирову угоду в рамках порушеної «Газпромом» і розглянутої в Женеві арбітражної справи.

Telegram Logo

В угоді також буде вказано про припинення Україною всіх поточних і можливих майбутніх вимог до «Газпрому», заснованих на рішенні АМКУ від 22 січня 2016 року та відповідному рішенні Госпсуду Києва від 5 грудня 2016 року, зокрема йдеться про вимогу про сплату штрафу та пені.

«Зняття всіх арештів на майно, активи та кошти «Газпрому», а також відмову в майбутньому від усіх можливих претензій та позовів за контрактами на поставку і транзит газу від 19 січня 2009 року», – зазначено в протоколі.

Оржель також уточнив, що $2,9 млрд виплатять грошима.

Контекст. В 2018 году Арбитражная палата Стокгольма закончила рассмотрение дела между «Газпромом» и «Нафтогазом». По результатам двух споров и с учетом взаимозачета российская компания должна выплатить почти $2,9 млрд.

Також після підписання президентом Дональдом Трампом 20 грудня нового оборонного бюджету заборона на будівництво в обхід України російського газопроводу «Північний потік – 2» почала діяти негайно.

Коментарі

Всі новини