Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На Київщині ввели карантинні обмеження через сказ у кішки

На Київщині карантин через сказ: що відомо. Фото: Facebook

На Київщині карантин через сказ: що відомо. Фото: Facebook

В Згурівці введено карантинні обмеження у зв’язку з випадком сказу тварини. Про це повідомила Згурівська територіальна громада. З 27 липня 2022 року прилеглі території в радіусі 10 км оголошено неблагополучними щодо сказу тварин, а територію населених пунктів с. Красне, с. Щасливе, с. Олександринівка – загрозливою зоною.

Quote«Служба державної ветеринарної медицини в карантинній зоні вживає всі необхідні заходи для недопущення поширення хвороби. Проводиться дощеплення проти сказу собак та котів та роз’яснювальна робота серед населення», — йдеться у повідомленні.

Чим небезпечний сказ

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом та ураженням нервової системи. За даними ВООЗ входить в першу п’ятірку небезпечних хвороб спільних для людей і тварин. Лікування відсутнє.

Як захиститись від сказу

Щоб захистити себе та своїх близьких від захворювання, необхідно щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу домашнім тваринам, уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, інформувати працівників ветеринарної служби про випадки підозри захворювання на сказ. Не можна без крайньої на те підстави (підозра на сказ) знищувати тварину, яка покусала чи подряпала. Згідно діючої інструкції при підозрі у захворюванні проводять 14-денне ветеринарне спостереження за живою твариною.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У червні 2022 року у Печерському районі Києва Держпродспоживслужба виявила випадок захворювання тварини на сказ.

Коментарі

Всі новини