Головним питанням, яке цікавить місію Міжнародного валютного фонду, що прибула напередодні в Україну, стане боротьба з корупцією, заявив представник Фонду Джеррі Райс.
«Один з важливих елементів дискусії – ефективна антикорупційна структура (framework)», – цитує його агентство «Інтерфакс-Україна» з брифінгу у Вашингтоні.
Водночас Райс нагадав, що дискусія з цього питання триває вже декілька років. За його словами, МВФ буде співпрацювати з Україною після зміни уряду.
Вчора прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що місія надасть staff agreement (рекомендації ради директорів) для нової програми співпраці з Україною.
Контекст
- Зараз між Україною та МВФ діє програма stand-by. Вона була затверджена наприкінці 2018 року. Її обсяг становить близько $3,9 млрд, а розрахована вона на 14 місяців. Поки що Україна отримала за нею тільки $1,4 млрд. Умовою надходження решти грошей були успішні перегляди програми, які відбувались у 2019 році й тривали шість місяців.
- Місія МВФ вже була в травні цього року в Україні, однак поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу. Тоді глава місії Рон ван Роден заявив про готовність повернутися до Києва після парламентських виборів та формування нового уряду.
- Нацбанк України очікує підписання нової програми до кінця цього року, а надходження першого траншу у розмірі $2 млрд – до кінця січня 2020-го. Близько місяця тому заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб заявляв, що обсяг нової програми з МВФ може сягнути $10 млрд, а її термін – чотирьох років.