Facebook Pixel

Україна позичить у МВФ $10 мільярдів. Нацбанк розкрив подробиці нової програми

Обсяг нової програми з Міжнародним валютним фондом може сягнути $10 млрд, а її термін – чотирьох років, вважають в Нацбанку.

Quote«Україні потрібна нова програма [...] Зазвичай програма EFF триває 2,5-4 роки. Ми використовуємо ці параметри у макроекономічних прогнозах. Розмір програми буде залежати від її тривалості. Ми вважаємо, що це буде від $5 млрд до $10 млрд», — заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб в інтерв'ю Central European Financial Observer.

Детальніше

  • Сологуб вважає, що нова угода має бути саме у форматі EFF (Extended Fund Facility), тобто розширеного фінансування, а не SBA (Stand-by Arrangements), яка є по суті кредитною лінією. EFF буде «більш структурованим» інструментом в порівнянні з існуючою 14-місячною SBA на $3,9 млрд, яку МВФ погодив з Києвом наприкінці 2018 року.
  • За базовим прогнозом НБУ, Україна може отримати перший транш на $2 млрд вже до кінця цього року і аналогічні виплати у 2020-2021 роках. Фінансування підтримає резерви (майже $21 млрд на початку липня) під час пікових виплат боргів.
  • Але поточних резервів достатньо для запобігання можливим зовнішнім або внутрішнім шокам. Наприклад, їхній рівень зараз цілком може згладити валютні коливання. Тому обсяг фінансування не такий важливий, як сам факт надання допомоги. «Нова програма стане важливим сигналом для інших донорів. Існує перспектива отримання нового фінансування від Європейського союзу і Світового банку. Ми з більшою ймовірністю доб'ємося успіху, якщо у нас буде програма з МВФ», — пояснив Сологуб. За оцінкою НБУ, в 2020-21 роках Україна отримає близько $1 млрд від інших донорів.
  • Нова угода з МВФ також полегшить доступ України на міжнародні ринки капіталу і ще більше знизить прибутковість українських цінних паперів. Нещодавно прибутковість держоблігацій України з виплатою в 2027 році впала до найнижчого рівня після реструктуризації боргу в 2015 році.
  • Втім, Нацбанк не очікує якихось «революційних» зобов'язань щодо реформ у рамках нової програми з МВФ. Серед очевидних перших кроків Сологуб бачить утвердження збалансованого державного бюджету і початок роботи Антикорупційного суду, який був офіційно створений на початку цього року. На порядку денному може з'явитися і земельна реформа.

Подякувати 🎉