Facebook Pixel

Московський суд дав 4 роки ексголові «Нафтогазу»: хто такий Ігор Бакай і в чому його звинуватили

Колишній голова «Нафтогазу» та екскерівник Держуправління справами України Ігор Бакай отримав чотири роки позбавлення волі умовно, таке рішення виніс Басманний суд Москви.

Згідно з рішенням суду, Бакай винен у шахрайстві в особливо великому розмірі. Про це у коментарі агентству «Інтерфакс» повідомили у пресслужбі суду.

Хто такий Ігор Бакай

  • З 1996 до 1998 року Бакай був народним депутатом II скликання. Був членом комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики. У той же час він був першим заступником голови Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України;
  • також він був радником другого президента Леоніда Кучми;
  • з квітня 1998 року до квітня 2000 року Бакай був головою правління «Нафтогазу»;
  • у 2000-2002 роках знову став народним депутатом, III скликання;
  • з липня до жовтня 2003 року він обіймав посаду голови Державного комітету з водного господарства;
  • з жовтня 2003 до грудня 2004 року — керівник Державного управління справами України.

У фіналі виборчої кампанії 2004 року Бакай покинув Україну, а у березні 2005-го отримав паспорт громадянина Російської Федерації. Його від'їзд пов'язували з підозрою у причетності до скоєння низки злочинів під час його головування у Держуправлінні справами.

Крім того, він фігурував у низці кримінальних справ в Україні.

Весною 2005 року українські правоохоронці запідозрили Бакая у перевищенні та зловживанні службовими повноваженнями, незаконному відчуженні державного майна: готелів «Дніпро» і «Україна», а також нерухомості національного комплексу «Експоцентр України», кількох кримських оздоровниць.

За результатами перевірки у 2005-му було виявлено, що Держуправління справами та його центральний апарат незаконно витратили понад 800 млн грн. Водночас Бакай свою причетність до злочинів категорично заперечує.

Тривалий час український чиновник знаходився в розшуку Інтерполу, в зв'язку з чим не міг виїжджати за межі Росії, побоюючись арешту. Однак у 2006-му та 2007 роках українські суди двох інстанцій скасували кримінальні справи проти Бакая. А у 2010-му суд скасував усі кримінальні справи проти нього.

Таганський суд Москви заарештував Бакая у 2017 році, однак згодом змінив запобіжний захід на домашній арешт. Його звинуватили у розкраданні $12 млн у Metalloinvest Limited. Однак у МВС Росії називали суму в 620 млн рублів.

Бакай має громадянство України, Греції та Росії.

Подякувати 🎉