Facebook Pixel

Мін'юст розповів про реформу системи виправних установ у 2021 році

2021 року буде приватизовано не менш як чотири в'язниці. Також варто очікувати відкриття нових об'єктів тюремної інфраструктури, початку будівництва нових слідчих ізоляторів, а також публікації комплексного «Рейтингу в'язниць». Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Крім того, він очікує, що 2021 року будуть «ухвалені закони, які повністю змінять систему кримінальних покарань».

Невдачею року, що минає, Малюська назвав те, що до активної фази «великого розпродажу в'язниць» так і не вдалося перейти через бюрократичні перепони. Із затвердженням держбюджету-2021 з'явилося світло в кінці тунелю: у ньому передбачено, що доходи від приватизації в'язниць розподілятимуться в пропорції 70/30 (70% — до спецфонду й відповідно на нове будівництво, 30% — до загального доходу бюджету). «Це хоча і трохи затягує строки, але дає нам можливість продавати в'язниці в рамках процедури малої приватизації», — сказав він.

2020 року було закрито 12 установ із найгіршими умовами утримання, розпочато проєктування нових слідчих ізоляторів у Львові та під Києвом, а завдяки введенню платних камер у СІЗО вдалося отримати майже 2 млн грн, на які відремонтували 25 безкоштовних камер.

У Мін'юсті підготували низку законопроєктів, які змінюють наявний механізм виконання покарань, регулюють статус і роботу пенітенціарної служби, вводять компенсації за неналежне утримання, дають змогу залучати приватний сектор до тюремної інфраструктури, забезпечують краще дотримання прав ув'язнених і засуджених.

Додатково. Міністерство юстиції вводить систему автоматизованого арешту банківських рахунків боржників. Зараз система є добровільною, але Малюська закликав банківське співтовариство приєднатися до неї. За його словами, якщо банк приєднується до системи, то арешт рахунків у цій установі відбуватиметься автоматично. Якщо більшість банків приєднаються до системи, боржники не зможуть уникнути виконання зобов'язань.

Подякувати 🎉