Facebook Pixel

Мінінфраструктури визначилося з концесіонером морпорту «Херсон» — ЗМІ

Майновий комплекс державного стивідора морського порту «Херсон» передадуть у концесію компанії «Рісоіл-Херсон» (об'єднання грузинської «Петро Ойл енд Кемікалс» і швейцарської At Risoil).

Таке рішення ухвалила конкурсна комісія при Міністерстві інфраструктури, повідомило агентству «Інтерфакс-Україна» джерело в галузі.

У цьому конкурсі брали участь турецька Busserk Liman Isletme Loj, українська «Спеціальна компанія Морський порт Херсон» (об'єднання «Аскет Шиппінг» і «Глобал Грейн»), український «Укрморпорт» та безпосередньо «Рісоіл-Херсон».


Risoil заснували в 2000 році в Швейцарії. Компанія займається забезпеченням логістики олій, навалювальних і генеральних вантажів у портах Чорного моря. Вона також виробляє і продає рослинні олії, торгує зерновими та олійними культурами в контейнерах.

В Україні компанія володіє підприємством «Рісоіл Термінал» в порту «Чорноморськ», терміналом з перевалки рослинних олій «Рісоіл Південь» у морпорту «Південний», «Морським технічним центром», «Роздільнянським елеватором» в Одеській області, а також олієпресовим заводом «Біоіл Універсал Україна».


Контекст. У вересні 2019 року уряд оголосив про старт конкурсів за пілотними проєктами концесії в портовій галузі. З кожним із переможців укладуть договір. Його сторонами будуть: Мінінфраструктури, Адміністрація морських портів України, переможець конкурсу та підприємство, яке створять як переможця конкурсу в Україні для того, щоб реалізувати проєкт. Для порту «Ольвія» концесія надається на 35 років, для Херсонського порту – на 30 років.

Основне завдання двох пілотних проєктів — залучити міжнародні практики і технології в українські порти. Очікується, що інвестиції складуть 17,3 млрд. грн. для «Ольвії» і 1,4 млрд. грн. для херсонського порту. Кошти підуть пореважно на оновлення інфраструктури портів та їхній розвиток. Так, в «Ольвії» протягом перших трьох років планується побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн тонн/рік (інвестиції 1,6 млрд. грн.).

Подякувати 🎉