Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нові доплати до мінімальної зарплати: Кабмін змінив розрахунок «мінімалки»

Мінімальна зарплата з 1 січня 2022 року: Кабмін змінив розрахунок і доплати. Фото:  Нацбанк

Мінімальна зарплата з 1 січня 2022 року: Кабмін змінив розрахунок і доплати. Фото: Нацбанк

Кабінет міністрів погодив зміни в Кодекс законів про працю. Зокрема, змінюється процедура нарахування заробітньої плати та «мінімалки».

Відповідні зміни уряд погодив на засіданні 18 серпня. Так, у документі сказано, що зарплата за повністю виконану місячну норму робочого часу не може бути нижчою, ніж мінімальна зарплата. Ба більше, остання встановлюється в розмірі, який не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб із січня по червень року, який передує тому, на який встановлюється мінімальна зарплата.

Мінімальну зарплату повинні нараховувати, враховуючи:

  • потреби працівників та їхніх сімей;
  • загальний рівень середньої зарплати в Україні;
  • розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • прогнозний індекс споживчих цін на період, на який встановлюється рівень зарплати;
  • рівень зайнятості, продуктивності праці, збалансованості та обґрунтованості Держбюджету;
  • рівень податків, обов’язкових зборів та внесків.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас не враховуватимуться суми, на які підвищується оплата праці (доплати, надбавка, підвищення окладу тощо); доплат за суміщення професій та посад, виконання обов’язків працівника, який тимчасово відсутній; плата за роботу в нічний час, роз’їзди; оплата роботи в надурочний час, у вихідні, святкові, неробочі дні; премії; сума індексації зарплати; сума компенсації частини доходів через порушення строків виплати зарплати.

Що стосується оплати праці на окремих видах робіт, зокрема там, де є шкідливі та небезпечні умови праці, оплата здійснюватиметься на підвищеному рівні. Водночас її можуть отримувати і працівники, що виконують роботу з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих географічних і геологічних умовах та підвищеного ризику.

Документ набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Контекст. Нагадаємо, раніше у Кабміні запланували на 2022 рік підвищити мінімальну зарплату до 7,7 тис. грн. Нині «мінімалка» становить 6 тис. грн, а в грудні 2021 року її підвищать до 6,5 тис. грн.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини