Facebook Pixel

Мер Хмельницького анонсував будівництво нового мікрорайону для переселенців

Хмельницька міськрада в співпраці з Євросоюзом планує збудувати в місті новий мікрорайон із соціальним житлом.

За словами мера міста Олександра Симчишина, будівництво профінансують західні партнери, а від міськради вимагають лише підвести всі комунікації. Скільки саме будинків зведуть, наразі невідомо, бо домовленості попередні. Утім, якщо все піде за планом, то будівництво розпочнуть уже влітку.

Про плани збудувати нове житло для переселенців Хмельницький міський голова повідомив у четвер, 2 лютого. За його словами, зараз у місті та навколишніх селах мешкають приблизно 25 тис. внутрішніх переселенців. З них у черзі на соціальне житло перебуває 241 сім'я.

Як варіант, аби забезпечити родини квартирами, міськрада розглядає будівництво нового мікрорайону між мікрорайоном Гречанани та селом Олешин за грантові гроші Європейського Союзу. Попередня зустріч із західними партнерами пройшла 29 січня.

Quote«Місто відповідає в цьому проєкті за підведення комунікацій (підводимо воду, каналізацію, організуємо систему теплопостачання, будуємо окрему котельню). Також відводимо земельну ділянку, а Європейський Союз фінансує будівництво», – пояснив умови проєкту Олександр Симчишин.

За його словами, партнерам проєкт сподобався.

Якщо ніяких змін не буде, то в травні — червні планують розпочати будівництво. Усе збудоване житло буде соціальним і перебуватиме у власності міста.

Крім того, для забезпечення переселенців житлом місто займається реконструкцією вже наявних будівель. Йдеться, зокрема, про приміщення на вулиці Інститутській, 12/1 (гуртожиток) і Кам’янецькій, 74, де приміщення були нежитлові, але їх переведено в статус житлових. Це будуть смарткімнати гуртожиткового типу для приблизно 230 людей. Роботи виконуються за грантові кошти Європейського Союзу. За словами Олександра Симчишина, це безповоротні подарункові гроші для міста.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉