Велика Британія підтримує ідею ударів Україною ракетами Storm Shadow по території росії, однак Лондон не буде публічно закликати до цього кроку через побоювання спровокувати суперечку з США.
Про це у вівторок, 27 серпня, повідомило видання The Telegraph з посиланням на джерела у Білому домі та уряді Британії.
«Володимир Зеленський неодноразово просив використати зброю, яка може уникати ворожих радарів і вражати точні цілі на відстані до 290 миль, щоб завдати удару вглиб росії. Попри плутанину щодо позиції (британського. — ) уряду, The Telegraph розуміє, що Даунінг-стріт підтримує це», — зазначає видання.
У публікації йдеться, що ракети зазвичай використовуються разом із секретними системами США, для чого потрібен дозвіл Вашингтона.
За інформацією The Telegraph, Велика Британія не надсилала США офіційного запиту на завдання Україною ударів ракетами по території рф. Однак занепокоєння США щодо цього кроку були чітко висловлені.
Так, раніше влітку 2024 уряд Великої Британії попросив Сполучені Штати пом'якшити свою позицію та дозволити використовувати ракети для ударів по території рф. Однак американські посадовці приватно нарікали на поспішні рішення Британії в питаннях надання Україні військового обладнання.
Джерело The Telegraph у Білому домі зазначило, що адміністрація президента США Джо Байдена побоюється, що використання ракет навіть без схвалення Вашингтону може призвести до ескалації конфлікту та втягнення американських військ у війну.
«Зрозуміло, що сер Кір Стармер не бажає провокувати суперечку у цьому питанні, і, як кажуть, дотримується «консультативного підходу» до переговорів із США з цього питання після попередніх дипломатичних суперечок під час правління консерваторів», — пише видання.
В публікації йдеться, що раніше цього року колишній міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс наполягав на тому, щоб Україна завдала удар по російських військових кораблях у Криму, тоді як Америка була більш обережною.
Джерела The Telegraph повідомили, що рішення Великої Британії стати першою західною країною, яка передала Україні основні бойові танки, а також її підтримка передачі винищувачів F-16 викликали обурення у Вашингтона. Американські посадовці вважали, що Лондон намагається підштовхнути їх до подібних рішень.