Facebook Pixel

МОЗ назвало заборону вакцини AstraZeneca фейком. Тим часом вакцинацію зупинили ще кілька країн

Країни світу й далі відмовляються від вакцини проти коронавірусу AstraZeneca. Так, до Нідерландів, які тимчасово зупинили вакцинацію, приєдналися Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Кіпр, Індонезія та Португалія.

Ба більше, на тлі масових відмов від вакцинації Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) та ВООЗ збираються провести спеціальну зустріч, щоб прийти до спільного висновку щодо вакцини на підставі зібраних даних. Водночас в ЕМА все ще вважають, що вакцина від AstraZeneca не є причиною утворення тромбів.

Водночас у МОЗ України назвали фейком відмову інших країн від вакцинації препаратом AstraZeneca. А Європейська медична асоціація не підтвердила залежність випадків тромбозу від вакцинації.

Регулятор Італії також наголосив, що зв'язку між щепленням проти коронавірусу та утворенням тромбів встановлено не було.

Зокрема, в EMA повідомили, що не знайшли доказів, які б підтверджували випадки порушень згортання крові саме після вакцинації, що було зафіксовано в Австрії. Водночас австрійський регулятор — Федеральний офіс безпеки в охороні здоров'я (BASG) — не знайшов зв'язку між цими ускладненнями та вакцинацією.

У Латвії через рішення тимчасово зупинити вакцинацію залишилися невикористаними понад 10 тис. доз вакцини AstraZeneca. Їх зберігатимуть, допоки не буде додаткової інформації про результати розслідування щодо побічних ефектів від застосування цієї вакцини.

В Австралії натомість заявили, що продовжать вакцинацію препаратом AstraZeneca попри тимчасове зупинення використання британської вакцини в європейських країнах. Ба більше, у країні планують закупити майже 54 млн доз цього препарату.

Такої самої думки дотримуються й у Польщі. У МОЗ Польщі повідомили, що в країні вакциною AstraZeneca щеплено 583 тис. осіб, водночас побічні ефекти спостерігалися лише в 4% випадків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉