Facebook Pixel

Пошук роботи: кому роботодавці готові платити більше

Власники ритейлу готові платити більші зарплати товарознавцям, керівникам магазинів і водіям. Про це пише Асоціація ритейлерів України (RAU), посилаючись на дані опитування.

Натепер ритейлери готові платити на 33% більше від довоєнного рівня товарознавцям. На другому місці – керівник магазину (+31%), а водії лише на третьому місці з показником зростання оплати праці 27%. До першої п’ятірки за темпами зростання зарплати входять також охоронці (+27%) та адміністратори (+25%). Інші категорії робітників можуть розраховувати на підвищення оплати праці на 8 — 20% залежно від фаху.

Скоротилася кількість роботодавців, які не можуть платити працівникам, з 18% до 6%. Кількість компаній, які зберегли оклади лише частково (тією чи іншою мірою) не перевищує 4 — 5%. Загалом тих, хто платить не повну зарплату, тепер не більш як 14%. Натомість 8% роботодавців підвищили оплату праці всім працівникам, а 3% – ключовим фахівцям.

Проте очікування більшості кандидатів значно вищі. Ті самі товарознавці хочуть отримувати в середньому на третину більше, ніж їм пропонують (19,3 тис. грн проти 15,1 тис. грн), а водії очікують підвищення окладів майже на 40%. Цікаво, що на тлі зростання зарплатних очікувань персоналу на 8 — 16% пропозиції роботодавців коливаються в межах 2 — 8% прибавки. Найбільший розрив між бажаним і пропонованим помітний з-поміж мерчендайзерів, адміністраторів і маркетологів.

Зараз уже немає компаній, які працюють за скороченим графіком. Кількість тих, хто скоротив персонал чи ще планує такі дії, впала до рівня 1 — 4%. Водночас у робітників помітно збільшилося навантаження. Приблизно 56% працівників магазинів відчули помірне збільшення кількості роботи (від 10% до 50%), тобто їхня частка збільшилася на 19%. Але кількість тих, хто говорить про суттєве навантаження, зменшилася майже втричі, до 5%. Так само поменшало й тих, хто говорив про відчутне чи помірне скорочення кількості роботи. Водночас понад 40% офісних працівників роблять свою справу в довоєнних обсягах і лише 3% стали працювати значно більше. Проте й тут поменшало тих, хто говорить про зменшення навантаження, а 27% — відчули помірне збільшення кількості роботи, що на 11% більше, ніж у квітні 2022-го.

Подякувати 🎉