Facebook Pixel

Керівництво антикорупційних органів України перебуває з візитом у Вашингтоні

28 серпня усе керівництво антикорупційної системи України перебуває з візитом у Вашингтоні. Поїздка співпала з оголошенням президентом Зеленським наміру дозволити СБУ розслідувати злочини топ-корупціонерів нарівні з НАБУ.

Про це пише ZN.UA.

Серед членів делегації: директор НАБУ Семен Кривонос, його два заступники, керівник ВАКС Віра Михайленко та апарату ВАКС Богдан Крикливенко, керівник САП Олександр Клименко.

За даними ZN.UA, ця поїздка планувалася заздалегідь, а однією з ключових її тем було обговорення посилення незалежності антикорупційної системи України і тих проблем, які в цьому напрямі виникають. Але вона співпала з оголошенням президентом про намір внести зміни до законодавства, якими на час дії воєнного стану корупцію прирівняють до держзради.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський «поставив задачу щодо прирівняння корупції до державної зради на воєнний час» Верховній Раді, запропонувавши такий законопроєкт. За джерелами «Дзеркала тижня», в ОП та СБУ казали, що за умови ухвалення таких змін після прирівняння корупції до держзради частину справ можуть забрати від НАБУ до СБУ. Такі плітки поширює й «Українська правда».

Імовірно, СБУ планували передати справи на суму більш ніж 24 млн грн, тобто корупцію на топ-рівні. Але нардеп Ярослав Железяняк, джерела «Дзеркала тижня» та інші кажуть, що за день план вже змінився. Тепер СБУ просто хочуть надати дозвіл на спільні розслідування таких справ разом із НАБУ. Ярослав Железняк стверджує, що законопроєкт взагалі не буде зареєстрований.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉