Facebook Pixel

Зеленський пропонує прирівняти корупцію до держзради: реакція суспільства та ризики

Як суспільство відреагувало на пропозицію Володимира Зеленського прирівняти корупцію до держзради?

Як суспільство відреагувало на пропозицію Володимира Зеленського прирівняти корупцію до держзради?

Президент України Володимир Зеленський «поставив задачу щодо прирівняння корупції до державної зради на воєнний час» Верховній Раді, запропонувавши такий законопроєкт.

Він вважає, що наразі такі заходи допоможуть подолати корупцію. The Page підібрав для вас бурхливу реакцію соцмереж на таку пропозицію та пояснює, чому це може бути шкідливо.

Як відреагувало суспільство

Частина людей в коментарях «Української правди» невдоволена тим, що президент України анонсує жорсткіші заходи, але тримає біля себе людей, які, можливо, є корупціонерами, наприклад, заступник керівника ОП Татаров, голова ОП Єрмак та інші «люди президента».

Коментують можливість прирівняння корупції до держзради у Фейсбуці

Коментують можливість прирівняння корупції до держзради у Фейсбуці

Quote«За умови відсутності прозорої судової системи це просто чергове популістичне гасло. Зі зловлених на гарячому топ чиновників хтось сів?», – пишуть у коментарях у фейсбуці.
Пишуть вже в коментарях Телеграм-каналу Ярослава Залізняка

Пишуть вже в коментарях Телеграм-каналу Ярослава Залізняка

СБУ хоче забрати частину справ у НАБУ

Звісно, такий законопроєкт ще навіть не анонсований Верховною Радою, але джерела «Дзеркала тижня» в ОП та СБУ казали, що за умови ухвалення таких змін після прирівняння корупції до держзради частину справ можуть забрати від НАБУ до СБУ. Такі плітки поширює й «Українська правда».

Імовірно, СБУ планувала передати справи на суму більш ніж 24 млн грн, тобто корупцію на топ-рівні. Але нардеп Ярослав Железяняк, джерела «Дзеркала тижня» та інші кажуть, що за день план вже змінився. Тепер СБУ просто хочуть надати дозвіл на спільні розслідування таких справ разом із НАБУ. Ярослав Железняк стверджує, що законопроєкт взагалі не буде зареєстрований.

За багатьма джерелами, СБУ є набагато більш підконтрольною Офісу президента, ніж НАБУ, яке працює більш незалежно. Тепер постало закономірне запитання: чи не хоче Офіс президента, навпаки, «зам’яти» частину справ проти топ-корупціонерів і давати їм менше розголосу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉