Facebook Pixel

ЛУН Місто запускає інтерактивну Карту інклюзивності «Місто без меж»

ЛУН Місто запускає інтерактивну Карту інклюзивності «Місто без меж»

ЛУН Місто запускає інтерактивну Карту інклюзивності «Місто без меж»

Громадська організація, український проєкт міських досліджень «ЛУН Місто» запускає інтерактивну Карту інклюзивності «Місто без меж». На карту наносять заклади, публічні простори, міську інфраструктуру, де вже зроблені певні кроки для вільного доступу маломобільних груп населення.

Місто без меж (відео)

Your browser doesn't support HTML5 video.

Мета проєкту — зібрати на одній платформі простори, які хоча б частково подбали про інклюзивність, і таким чином привернути увагу до необхідності змін. Адже для людей з травмами, інвалідністю сходи, високі бордюри, вузькі двері — перешкоди, які або погіршують пересування, або взагалі унеможливлюють його. Крім того, зручний інклюзивний міський простір – це комфорт для всіх.

Quote«Маломобільними є і батьки з малою дитиною, люди старшого віку, просто втомлений ви, або ви, що несете важкі пакунки з супермаркету. Маломобільним час від часу буває кожен з нас», – говорить кураторка проєкту «ЛУН Місто» Анна Денисенко.
Карта інклюзивності «Місто без меж»

Карта інклюзивності «Місто без меж»

У перспективі інтерактивна Карта інклюзивності стане майданчиком, де в одному місці буде зібрана найбільш повна інформація щодо інклюзивних просторів в країні.

Що нанесено на карту

На Карті інклюзивності позначають кафе, супермаркети, заклади освіти, парки, вулиці, перехрестя, громадський транспорт, житлові будинки – місця, де вже створена певна інклюзивна інфраструктура. Наприклад, є вхід в рівень з тротуаром, пандус, понижений бордюр, вбиральня для людей з інвалідністю, світлофор зі звуковим сигналом тощо.

Карта інклюзивності «Місто без меж»

Карта інклюзивності «Місто без меж»

Карта продовжує наповнюватися. Натепер на неї нанесено понад 800 локацій. Дані для проєкту вже надали підрозділи КМДА, зокрема Департамент захисту довкілля, «Київпастранс», «Київський метрополітен», районні адміністрації, а також такі бізнеси як «Сільпо», Fozzy, «Фокстрот», «Тітка Клара», Uklon та інші.

Карта інклюзивності «Місто без меж»

Карта інклюзивності «Місто без меж»

До прикладу, Uklon має опцію «Інклюзивне таксі», наразі 6 адаптованих авто доступні в Києві та передмісті, а незабаром сервіс з’явиться в інших містах України. За 5 місяців роботи пасажири класу авто «Інклюзивний» здійснили 3360 поїздок та проїхали 41 530 кілометрів.

Департамент захисту довкілля надав перелік з 60 об’єктів «Київзеленбуду» – парків, скверів Києва, які мають пандуси, тактильне маркування тощо. «Київський метрополітен» повідомив, що зараз 14 з 52 станцій повністю пристосовані для потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Як додати свій заклад та своє місто

Додати свій заклад або інфраструктуру свого міста на Карту інклюзивності може кожен. Це безкоштовно.

Немережевим бізнесам слід заповнити анкету.

Карта інклюзивності «Місто без меж»

Карта інклюзивності «Місто без меж»

Мережевим бізнесам та представники міських рад — написати на пошту [email protected] і команда «ЛУН Місто» підкаже, у якому форматі надати дані.

Quote«Зараз в Україні обмаль просторів, які є стовідсотково безбарʼєрними. Ми розуміємо це, але водночас хочемо підтримати тих, хто вже робить перші кроки для покращення комфорту свого закладу, двору, району, міста. Тому ми вирішили запустити інтерактивну Карту інклюзивності на «ЛУН Місто» і заохотити бізнеси, міста, долучатися. Сподіваємося, що це підштовхне до змін і тих, хто ще не подбав про інклюзивність», – коментує кураторка «ЛУН Місто» Анна Денисенко.

Як дати фідбек по карті

Карта є інтерактивною і постійно оновлюється, тож якщо користувач помічає на карті неточність – може повідомити про це, натиснувши на карті локації кнопку «Повідомити про неточність»

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉