Facebook Pixel

Італія зняла всі обмеження на авіапольоти в Україну

Україна та Італія повністю зняли обмеження на польоти між країнами, після того, як Італія захистила місцевий ринок від українських авіаперевізників.

«Минулого тижня Україна підписала нову угоду про авіаперевезення, яке повністю лібералізувала ринок між двома країнами. Після цього авіаційні власті Італії (ENAC) надали права на маршрути Wizz Air», — зазначили в лоу-кост, передає avianews.

Між Італією і Україною режим польотів «відкрите небо» почав діяти в 2016 році. Влада могла допустити на будь-який маршрут будь-яку авіакомпанію.

Але 31 січня 2020 року авіаційний регулятор Італії порахував, що українські авіакомпанії отримали досить багато прав на маршрути та заморозили видачу нових дозволів на авіалінії.

В результаті Державіаслужба почала відхиляти заявки SkyUp, який хотів розширити свою присутність на ринку польотів між Україною та Італією.

По всій видимості, це була обмежувальна міра влади Італії, щоб українські компанії, зокрема SkyUp, не вийшли на місцевий ринок.

Справа в тому, що Італія хоче розвивати місцевий авіаційний ринок і отримувати податки в місцевий бюджет. Це можливо, коли польоти виконує авіакомпанія, що базується в Італії і наймає місцевий персонал.

У березні 2020 року італійський авіарегулятор ENAC видав права на 11 маршрутів з Італії в Україну ірландському Ryanair. Він має бази в Італії і наймає місцевий персонал. Пізніше авіакомпанія анонсувала ще шість маршрутів, збільшивши їхню загальну кількість до 17.

Слідом за відкриттям бази та працевлаштування місцевого персоналу в Мілані угорський лоу-кост Wizz Air також отримав від італійських властей дозвіл на запуск 17 маршрутів в Україну.

Таким чином ENAC стримав експансію українських авіакомпаній, надавши перевагу лоу-кост, що базується в Італії. Після цього необхідність обмежувати авіасполучення між країнами зникла.

Подякувати 🎉