Колектив Національного музею історії України звернувся на своїй офіційній сторінці з проханням про допомогу з демонтажем скандальної «церкви-МАФу», збудованої УПЦ МП.
«Нас часто запитують: коли демонтують самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як «церква-МАФ»? Відповідаємо: це питання можливо вирішити вже найближчим часом, але необхідно здолати ще один (сподіваємося, останній) етап на цьому шляху», — зазначають музейники.
Попри те, що рішення суду про знесення самочинної будівлі на території музею перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року, працівники Національного музею історії України у демонтаж коштом правопорушника не вірять. Рахунки боржника арештовані, але грошей виконавча служба там не знайшла. Тож музейники вирішили діяти самостійно.
Національний музей історії України відкрив банку для збору коштів на демонтаж скандальної «церкви-МАФу» зі своєї території. Необхідну суму музейники сподіваються накопичити до Великодня – щоб символічно «прибрати сміття». Попередній кошторис робіт з демонтажу та вивезення сміття становить 772 тис. грн.
Активіст громадської кампанії «Збережи старий Київ» Ігор Луценко говорить, що, на жаль, стихійно прибирати незаконні споруди не можна, необхідно залучити компанію, котра має необхідні допуски для таких небезпечних робіт, у котрої є відповідне обладнання. Справа непроста з точки зору техніки, тому тут потрібно оплатити роботу фахівців. Ну і, звісно, закон передбачає саме такий порядок.
Кампанія «Збережи старий Київ» вже захистила Пейзажну алею від незаконної забудови і 12 років бореться з МАФом московських посіпак.
«Справа, за яку ми боролися понад 12 років, деякі учасники якої вже загинули у російсько-українській війні, продовжує просуватися уперед. Сподіваюся, це вже буде крапка», — написав Ігор Луценко.
Монобанка для збору коштів на демонтаж «церкви-МАФу»: https://send.monobank.ua/jar/8dgTURGuyS
Наразі необхідну суму там вже зібрано.
Що таке «храм-МАФ»
- У 2007 році в історичному центрі Києва на Старокиївській горі, поблизу Національного музею історії України раптово з’явився «тимчасовий» церковний намет для звершення великоднього богослужіння, який з часом трансформувався у дерев’яну каплицю, а згодом і у повноцінний храм. Його самочинно звели священники з УПЦ (МП). За свідченням громадських активістів, з часом церковна громада одержала право власності на саму будівлю, однак жодних дозволів на будівництво, ще й поблизу фундаменту стародавньої Десятинної церкви, представники церкви не мають.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також