Facebook Pixel

Закупівля вакцин проти коронавірусу та нелегальні щеплення: головне з інтерв’ю Степанова

Голова Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) Максим Степанов дав інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», у якому розповів про підпільну вакцинацію в Україні, закупівлю вакцин, співробітництво компанії «Медичні закупівлі України» та МОЗ тощо. The Page публікує головне з розмови.

Закупівля вакцини проти коронавірусу в Україні

За словами Степанова, Україна визначила два шляхи отримання вакцин — COVAX и закупівля безпосередньо у виробників.

«Вже у першому півріччі 2021 року ми отримаємо 8 млн доз вакцин через механізм COVAX. Серед них вакцини AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna. 6 січня COVAX підтвердив готовність розглянути додаткову поставку 210 тис. доз Pfizer в Україну у разі, якщо країна відповідатиме встановленим критеріям —затверджений національний план вакцинації, можливість забезпечити холодовий ланцюжок, відповідну логістику та умови зберігання. Ми їм відповідаємо. Паралельно ми ведемо перемовини з компаніями-виробниками вакцин. Серед них Sinovac, з якою вже укладено договір. Діалог з іншими виробниками ще триває».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Він також додав, що з усіма компаніями Україна підписала договір про нерозголошення та конфіденційність, а тому називати їх зараз заборонено, але зазначив, що йдеться про світові топ-компанії з «бездоганною репутацією».

Хто закупає вакцини проти коронавірусу

Степанов розповів, що коли МОЗ почало напрацьовувати стратегію вакцинації від COVID-19, було вирішено, що відомство не буде самостійно проводити закупівлі. З Sinovac договір уклала компанія «Медичні закупівлі України».

З іншою компанію, назву якої поки що не можна розголошувати, договір укладуть найближчим часом і це робитиме інший оператор. «Інтерфакс-Україна» зазначило, що поки агентство готувало інтерв’ю, Кабінет міністрів визначив британське закупівельне агентство Crown Agents оператором закупівлі вакцин проти COVID-19 для України.

Приватна вакцинація

За словами Степанова, Національний план вакцинації проти COVID-19, який складається з п’яти етапів, передбачає, що всі громадяни України будуть вакциновані державним коштом.

Спочатку вакцинуватимуть медичних працівників, людей похилого віку та тих, хто знаходиться в групі ризику. На п’ятому ж етапі будуть вакцинувати людей, які не потрапляють до групи ризику ні за віковим, ні за професійним показником і не мають супутніх захворювань.

«Якщо людина розуміє, що потрапляє до п'ятої групи, тобто буде вакцинована наприкінці 2021— початку 2022 року, але хоче вакцинуватися раніше, вона зможе придбати вакцину на комерційному ринку. Якщо говорити про появу вакцини від коронавірусної хвороби на комерційному ринку в достатній кількості, думаю, що до літа з'являться легальні поставки вакцини».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Нелегальна вакцинація в Україні

Степанов також висловився щодо інформації про підпільну вакцинацію українських чиновників і нардепів, про що в «Обозревателе» заявив бізнесмен Михайло Бродський. За словами міністра, він не може виключати правдивість цієї історії.

Quote«Особисто мені ніхто не телефонував і не пропонував вакцинуватися. У мене багато знайомих у різних сферах, та від жодного з них я не чув про подібні пропозиції. Однак я не можу виключати правдивість цієї історії, тому чекаю оприлюднення результатів розслідування», — заявив він, додавши, що Служба безпеки України проводить розслідування, а Держлікслужба разом із фахівцями МОЗ уже проводять перевірку.

Степанов також додав, що якщо факти підпільної вакцинації будуть підтверджені, то треба застосувати максимально жорсткі санкції до всіх учасників.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉