Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Інфляція в Україні знижується другий місяць поспіль

Інфляція в Україні знижується другий місяць поспіль

Інфляція в Україні знижується другий місяць поспіль

За офіційними статистичними даними, у лютому індекс споживчих цін знизився з 26,0% до 24,9% (у річному вимірі). Зниження інфляції почалося раніше і відбувається швидше, ніж очікував Національний банк України (НБУ). В українському Центробанку прогнозують, що інфляція у 2023 році і надалі знижуватиметься. Для забезпечення стійкого зниження інфляції НБУ наразі зберігає облікову ставку на рівні 25% та вживає «додаткових заходів» для посилення привабливості гривневих активів і підтримання курсової стабільності.

За даними Нацбанку, зниженню інфляції сприяли:

  • збільшення пропозиції продовольства та пального;
  • краща ситуація в енергетиці;
  • поліпшення інфляційних очікувань та сприятлива ситуація на валютному ринку, зокрема завдяки заходам НБУ.
Quote«Ці чинники знівелювали ефекти від вищих витрат бізнесу, понесених для забезпечення безперервної діяльності в умовах відключень електроенергії», – сказано в повідомленні національного регулятора.

Щодо цін на окремі товари і продукти харчування, за даними Держстату, на які покликається НБУ, суттєво пригальмувало подорожчання продуктів з енергоємним виробництвом, зокрема хліба, борошняних виробів, консервів, молочних продуктів та соняшникової олії.

Завдяки зміцненню гривні на готівковому ринку сповільнилося й подорожчання імпортних продуктів.

Крім того, повільніше зростали ціни на борошно, крупи та м’ясо.

Водночас через скорочення пропозиції внаслідок низького врожаю швидше зростали ціни на овочі, зокрема на цибулю, моркву та тепличні овочі. Останні дорожчали ще й через більші витрати бізнесу в попередні місяці, а також наслідки землетрусу в Туреччині.

Темпи ж зростання вартості непродовольчих товарів та послуг також майже не змінилися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини