Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ажіотажу немає, ціни стабільні. Україна імпортувала в серпні понад 709 тис. тонн пального

Імпорт перевищує споживання: скільки бензину, дизеля та автогазу ввезли в Україну у серпні 2022. Фото: Pixabay

Імпорт перевищує споживання: скільки бензину, дизеля та автогазу ввезли в Україну у серпні 2022. Фото: Pixabay

За підсумками минулого місяця Україна загалом ввезла з-за кордону 709,5 тис. тонн палива. Як порівняти з показником за березень, обсяг зріс у 12 разів, уточнили в Мінфіні.

Quote«Якщо в березні ми завозили в середньому 827 тонн бензину та 1,4 тис. тонн дизпалива на добу, то в серпні – 4,2 тис. і 16,9 тис. тонн відповідно. Бачимо поступове накопичення запасів нафтопродуктів на ринку завдяки постійному зростанню обсягів імпорту. Саме тому сьогодні немає ажіотажного попиту на пальне, на АЗС відсутні черги, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання», — повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

У відомстві прогнозують, що нашій державі у вересні — грудні необхідно буде загалом 500 — 550 тис. тонн пального. А відтак імпортовані обсяги дадуть змогу з лишком перекрити потреби українських Сил оборони, аграріїв, громадського транспорту, а також комунальників і екстрених служб.

За даними Мінфіну, 95% бензину та 72% дизпалива находять в Україну з держав-членів Євросоюзу. З-поміж лідерів — Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У перший місяць повномасштабного вторгнення рф в Україну – у березні – наша держава імпортувала 58,8 тис. тонн бензину, дизпалива та автогазу. У травні цей показник збільшився до 380,8 тис. тонн, а в липні – до 760 тис. тонн.

На початку війни Рада скасувала акцизний збір на нафтопродукти та знизила ПДВ з 20% до 7%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини