Під час свого вояжу Німеччиною Ілон Маск завітав до ультраправої політикині, співлідерки AfD Аліси Вайдель. Про це пише Politico.
Їхня зустріч була насиченою дивацтвами: багато сміху, щирої згоди і взаємної вдячності, вона почалася як багатообіцяюче побачення двох знервованих підлітків (вона навіть пробачила йому, що він неправильно назвав її ім'я).
Минулого місяця рішення Маска підтримати партію Вайдел «Альтернатива для Німеччини» (AfD) викликало шквал критики з боку європейських політиків. Але він знизав плечима — незважаючи на загрозу регуляторного розслідування — і запропонував свою соціальну медіа-платформу X щоб вона могла спілкуватися з виборцями напередодні виборів у Німеччині 23 лютого.
Вайдель претендує на посаду канцлера Німеччини після Олафа Шольца, і хоча до цього ще далеко, її партія отримує значну підтримку і наразі посідає друге місце з близько 20% голосів виборців.
У звивистій — часом сюрреалістичній — 85-хвилинній розмові улюблений підприємець Дональда Трампа, ентузіаст космічних подорожей і найбагатша людина світу підтвердив свою щиру підтримку Вайдель, заявивши, що її партія — найкраща надія на порятунок Німеччини.
Після чого бос компанії Tesla закликав голосувати за AfD.
«Я думаю, що Аліса Вайдель — дуже розумна людина. І, сподіваюся, люди можуть зрозуміти з цієї розмови, що нічого обурливого не пропонується, лише здоровий глузд. Отже, насправді, як я вже сказав публічно, я думаю, що тільки AfD може врятувати Німеччину».
Маск вирішив похизуватися своїми знаннями німецької історії, зокрема «Гітлера і все таке». Він попросив Вайдель звернути увагу на те, що ЗМІ зображують AfD «якось пов'язаною з нацизмом або чимось на кшталт цього».
«Він був комуністом і вважав себе соціалістом. Найбільшим успіхом після тієї жахливої епохи в нашій історії було навісити на Адольфа Гітлера ярлик правого і консервативного. Він був абсолютно протилежним. Він не був консерватором. Він не був лібертаріанцем. Він був комуністичним соціалістом. І крапка. Більше ніяких коментарів. А ми — повна протилежність», — відповіла Вайдель.
Вона висунув досить дивний аргумент, що Гітлер «ніколи б не досяг успіху», якби спочатку не «вимкнув свободу слова». Його партія отримала більшість місць на виборах до парламенту Німеччини 1933 року. Після цього він почав працювати над тим, що Маск, фундаменталіст свободи слова, назвав «крайньою цензурою».
Маск і Вайдель також обговорили конфлікт на Близькому Сході і те, як війна в Україні може перерости в ядерний Армагеддон.
«Я хочу мати сильних лідерів у Німеччині. Це також моя надія на Дональда Трампа і вашу адміністрацію, що ви закінчите цю жахливу війну [в Україні], цю нікчемну загибель молодих людей щодня, так швидко, як тільки зможете, тому що європейці не можуть», — сказала Вайдель.
Маск заспокоїв її: «Я думаю, що президент Трамп вирішить цей конфлікт дуже швидко. Як ви зазначили, він перебуває в певній патовій ситуації вже кілька років. І все, що сталося за останні кілька років, — це сотні тисяч загиблих, але без жодних здобутків. І чим довше триває цей конфлікт, тим більше Україна слабшає по відношенню до росії. Україна — набагато менша країна. Вона просто не може дозволити собі втрат у порівнянні з росією... Чим довше це тягнеться, тим гірше для України».