Хакери продають секретні військові документи з кресленнями зброї НАТО. Фото: bbc.com
Північноатлантичний альянс оцінює наслідки витоку секретних військових документів, які в мережі продає група хакерів. Про це пише BBC.
Всі ці дані пов’язані з великим європейським виробником зброї MBDA Missile Systems. Зокрема вони містять креслення зброї, наданої країнами-членами НАТО українським військовим.
В MBDA Missile Systems заявили, що був зламаний їхній зовнішній жорсткий диск, на якому містилася вся важлива інформація.
Наразі під підозрою у викраденні даних знаходиться один із постачальників MBDA.
«Ми оцінюємо претензії, пов’язані з даними, нібито вкраденими з MBDA. У нас немає ознак того, що якась мережа НАТО була скомпрометована», — наголосили в Альянсі.
Оголошена вартість викрадених даних
Кіберзлочинці, які діють на російських та англійських форумах, продають 80 ГБ вкрадених даних за 15 біткойнів (приблизно 273 000 фунтів стерлінгів) і стверджують, що наразі вже мають одного покупця.
За словами хакерів, вони володіють «секретною інформацією про співробітників компаній, які брали участь у розробці закритих військових проектів», а також «конструкторською документацією, кресленнями, презентаціями, відео- та фотоматеріалами, контрактними договорами та листуванням з іншими компаніями».
Під грифом «Конфіденційно»
Співробітники BBC переглянули частину даних, що не були зашифровані. Йдеться про 50 МБ, які містили документи з грифом "NATO CONFIDENTIAL", "NATO RESTRICTED" and "Unclassified Controlled Information".
Також хакери на електронну адресу надіслали додаткові документи, два з яких мали гриф "NATO SECRET", що є другим після найвищого.
У файлах, які BBC не вдалося перевірити незалежно, детально описується місія «комунікаційної розвідки», яку авіаційна ескадрилья США здійснила наприкінці 2020 року в Естонії. Там містяться журнали дзвінків, повне ім’я, номер телефону та GPS-координати людини, яка нібито була в центрі операції.
Крім того в документах описується внутрішня робота Land Ceptor CAMM (загальна протиповітряна модульна ракета). Одну з них нещодавно відправили до Польщі в рамках системи Sky Sabre.
Що говорять у MBDA Missile Systems
В MBDA Missile Systems не заперечують, що її інформація зазнала витоку, однак запевняють, що дані, доступні в Інтернеті, не є ні секретними, ні конфіденційними. Тільки от деякі з документів, які були викрадені з MBDA, позначені як «конфіденційна інформація, яка не підлягає розголошенню чи відтворенню».
Варто зазначити, що у НАТО наголошують, що документи дійсно можуть містити інформацію, яку Альянс не хотів би розголошувати.
Нагадаємо, MBDA Missile Systems була створена в грудні 2001 року після злиття компаній з виробництва ракетних систем у Франції, Італії та Великобританії. Вона налічує 13 000 співробітників і є спільним підприємством Airbus, BAE Systems і Leonardo.