Facebook Pixel

ГПУ звернулася до Канади з проханням прибрати Портнова з санкційного списку

Фото: Андрій Портнов/FB

Фото: Андрій Портнов/FB

ГПУ 30 липня попросила Канаду зняти санкції з екс-заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова. Про це пише НВ.

Так, за даними видання, 30 липня 2019 ГПУ відправила лист до посольства України в Канаді і до МЗС Канади з повідомленням про відсутність кримінальних проваджень стосовно Портнова.

Там також відзначили, що щодо ексчиновника не проводять досудових розслідувань, та він не перебуває у статусі підозрюваного, обвинуваченого або підсудного.

Telegram Logo

«Враховуючи вищевикладене, юридичні підстави для перебування Портнова Андрія Володимировича у списку з Положенням про заморожування активів корумпованих іноземних посадових осіб відсутні», — пояснює ГПУ.

Лист підписав заступник генерального прокурора України Сергій Кізь.

image.jpg

Контекст

  • Канада ввела санкції проти соратників екс-президента Януковича, включаючи Портнова, ще в 2014 році. У 2019 санкції проти нього і ще 15 соратників продовжили ще на 5 років.
  • Рішення заморожує всі активи фігурантів, виявлені в Канаді, будь-яким особам заборонено вступати в майнові відносини з людьми зі списку, вести з ними фінансові розрахунки і надавати фінансові послуги.
  • На початку серпня адвокат і сестра Портнова Олена Iсаєвська заявила, що суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк задовольнив позов Портнова про захист честі і гідності та вирішив стягнути з держбюджету майже 7 млн грн. Мова йде про санкції уряду Канади.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини