Google не зміг закрити справу про стеження за користувачами в режимі incognito. Фото: unsplash / @brett_jordan
Суддя в Каліфорнії Люсі Ко відхилила клопотання технологічного гіганта Google про припинення справи проти компанії щодо зловживань під час використання режиму Incognito в браузері, а саме можливого таємного збору даних користувачів, навіть коли вони використовують приватний режим перегляду.
Як пише видання The Verge, суддя постановила, що Google все-таки стикнеться з колективним позовом проти нього, який троє позивачів подали наприкінці 2020 року, стверджуючи, що Google має «всеосяжний бізнес із відстеження даних», продовжуючи його, навіть якщо користувачі використовують режим Incognito в Chrome або приватний перегляд у Safari й інших браузерах, намагаючись захистити свою особисту інформацію. Позивачі вимагають компенсацію в розмірі не менше ніж $5 млрд.
Сам Google хотів домогтися того, щоб цей судовий процес припинили. Але суддя вказала, що компанія не повідомила користувачам про те, що «бере участь у передбачуваному зборі даних, поки користувач перебуває в режимі приватного перегляду». Водночас технологічний гігант пояснював, що не дає зрозуміти користувачам, що режим Incognito означає «невидимий» і що дії користувача під час подібного сеансу можуть показуватися сайтам, які він відвідує, і різним аналітичним або рекламним сервісам, які використовують ці сайти.
«Ми будемо рішуче захищатися від позовних претензій», — заявив представник Google Хосе Кастанеда, додавши, що режим Incognito в Chrome дає користувачам можливість переглядати вебсторінки без збереження активності в браузері або на пристроях, а сайти в цей час можуть збирати інформацію.
Контекст. Раніше в Google повідомили, що мають намір відмовитися від технологій стеження за діями користувачів після відключення сторонніх файлів cookie. Відмову від політики стеження цифровий гігант пообіцяв запровадити впродовж двох років.