Facebook Pixel

Голову Mondelez не хвилюють моральні аспекти бізнесу в росії


Гендиректор американської компанії Mondelez Дірк Ван де Пут заявив, що інвесторам морально байдуже те, що корпорація продовжує бізнес в росії і що акціонери компанії не чинили тиску на компанію, щоб вона залишила рф після вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Financial Times.

Quote«Я не думаю, що інвесторів це морально хвилює, — сказав він і додав: — Якщо у вас є важливий російський бізнес, удар по компанії буде величезним, і це вже інша розмова».

Серед найбільших акціонерів Mondelez — Vanguard, BlackRock і Capital Group.

Видання зазначає, що згідно з законодавством США, компанії мають дбати про фінансовий успіх для своїх інвесторів, а не ставити на перше місце моральні або етичні питання.

Mondelez заявляє, що її доходи в росії впали за 5%, і це є орієнтиром для вирішення матеріальних питань.

Як і інші транснаціональні корпорації, що продовжують вести бізнес у росії, зокрема Nestle та Unilever, Mondelez зазнає критики з боку споживачів та українських груп, які стверджують, що західні компанії, які все ще працюють у країні, фінансують вторгнення і сприяють загибелі українців.

Ван де Пут підтримав рішення продовжувати працювати в росії. Він стверджує, що ті, хто вийшов з країни, залишили свої активи «друзям» президента росії владіміра путіна. За його словами, вони, ймовірно, принесли більше грошей у військову казну Путіна, ніж податки, які Mondelez сплачує в країні.

Гендиректор Mondelez цікавиться долею проданих компаній та їхніми новими власниками, а також тим, куди йдуть отримані з них прибутки. Він зауважив, що гроші, зароблені цими компаніями, можуть використовуватися на військові цілі.

Quote«Ви можете бути впевнені, що гроші, які вони генерують, йдуть на війну, набагато більші, ніж податки, які ми б сплачували», – заявив Ван де Пут.

Що відомо про бізнес Mondelez в росії

На трьох заводах компанії Mondelez в росії працює 2,7 тис. осіб, а опосередковано — ще 10 тис. фермерів-постачальників.

За словами Ван де Пута, російський бізнес в даний час функціонує як самостійна одиниця. Він також зазначив, що компанія здійснила менший обсяг продажів у 2023 році, але збільшила прибутки завдяки зменшенню інвестицій.

Ці коментарі Ван де Пута зʼявилися до інформації про наміри французької продовольчої групи Danone продати свій російський бізнес приятелю племінника Рамзана Кадирова.

Quote«Я розумію, чому лунають заклики до того, щоб наша компанія пішла з країни, і тому ми просто продовжимо розглядати наші варіанти», — сказав він.

Ван де Пут заявив, що очевидно, що російська влада намагається зупинити вихід західних компаній.

Quote«Ми намагаємося не вступати у конфронтацію, не робити гучних заяв і просто займатися своїм бізнесом. В обох випадках Danone і Carlsberg оголосили, що продають свій бізнес. Якщо ви підете, ви будете покарані. Це зрозуміло», — додав він.

В Україні завод Mondelez був розграбований і зруйнований російськими окупаційними військами у 2022 році,

Раніше The Page повідомляв, що НАЗК внесло корпорацію Mondelez International до міжнародних спонсорів війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉