IT

В Україні запустили гід з державних послуг: як він працює

Скріншот з сайту guide.diia.gov.ua

Скріншот з сайту guide.diia.gov.ua

В Україні 27 серпня запустили гід з державних послуг на порталі «Дія». Йдеться про інформаційний онлайн-портал – єдину платформу, де можна було б дізнатися про всі державні послуги у зручній формі. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової інформації України.

Що є у гіді з державних послуг та як він працює

Гід містить інформацію щодо 1 тис. послуг: про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також про всі необхідні документи та спосіб оскарження результатів послуг. З гідом можна ознайомитися у форматах відкритих даних Excel та Json.

Користувач може продивлятися інформацію за 17 категоріями, яку розподілено за ними залежно від сфери діяльності. Там є такі категорії: соціальний захист, громадянство та міграція, діяльність бізнесу та громадських формувань, сфера інтелектуальної діяльності, фінанси та податки. Інформація в гіді впорядкована за 36 життєвими подіями. Таку логіку систематизації послуг запозичили в уряду Канади.

Telegram Logo

Гід — це офіційне джерело про державні послуги в країні. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування вимагатиме довідку, яку не згадано в гіді, то громадянин України може послатися на гід та не надавати відповідні документи під час отримання певної послуги.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Зазвичай українці гуглили чи дізнавалися від знайомих, як отримати потрібну державну послугу. Іноді було майже неможливо знайти необхідну інформацію простою та людською мовою. Гід з державних послуг розв'язує цю проблему — громадянам більше не потрібно витрачати купу часу та енергії на пошук. Все доступно, легко та зберігається на одному порталі».

Михайло Федоров

Михайло Федоров

Віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

За словами президента Фонду «Східна Європа» Віктора Ляха, гід повинен мінімізувати побутову корупцію та необхідність звертатися за послугами до посередників.

В Україні останнім часом активно переводять більшість держпослуг в онлайн. Так, у рейтингу Doing Business-2020 наша країна посіла 20-те місце, просунувшись на 10 показників, як порівняти з минулим роком, в «Отриманні дозволів на будівництво». Це сталося завдяки впровадженню в країні системи онлайн-повідомлень зокрема.

Країна демонструє прогрес і в показнику «Підключення до системи електропостачання». Україні вдалося просунутися на 128-ме місце зі 135-го в Doing Business-2019 завдяки впровадженню географічної інформаційної системи, а також механізму компенсації відключень. Щодо спрощення реєстрації майна, то тут Україна просунулася всього на 2 позиції, посівши 61-ше місце завдяки відкриттю земельних реєстрів.

Контекст. У грудні 2019 року Кабінет міністрів дозволив порталу «Дія» виконувати функції «держави у смартфоні». Для цього уряд затвердив постанову щодо Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а також вебпорталу адміністративних послуг.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини