Facebook Pixel
IT

В Україні запустили гід з державних послуг: як він працює

В Україні 27 серпня запустили гід з державних послуг на порталі «Дія». Йдеться про інформаційний онлайн-портал – єдину платформу, де можна було б дізнатися про всі державні послуги у зручній формі. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової інформації України.

Що є у гіді з державних послуг та як він працює

Гід містить інформацію щодо 1 тис. послуг: про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також про всі необхідні документи та спосіб оскарження результатів послуг. З гідом можна ознайомитися у форматах відкритих даних Excel та Json.

Користувач може продивлятися інформацію за 17 категоріями, яку розподілено за ними залежно від сфери діяльності. Там є такі категорії: соціальний захист, громадянство та міграція, діяльність бізнесу та громадських формувань, сфера інтелектуальної діяльності, фінанси та податки. Інформація в гіді впорядкована за 36 життєвими подіями. Таку логіку систематизації послуг запозичили в уряду Канади.

2.png
3.png
2.png Thumb 3.png Thumb

Гід — це офіційне джерело про державні послуги в країні. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування вимагатиме довідку, яку не згадано в гіді, то громадянин України може послатися на гід та не надавати відповідні документи під час отримання певної послуги.

«Зазвичай українці гуглили чи дізнавалися від знайомих, як отримати потрібну державну послугу. Іноді було майже неможливо знайти необхідну інформацію простою та людською мовою. Гід з державних послуг розв'язує цю проблему — громадянам більше не потрібно витрачати купу часу та енергії на пошук. Все доступно, легко та зберігається на одному порталі».

Михайло Федоров

Михайло Федоров

віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

За словами президента Фонду «Східна Європа» Віктора Ляха, гід повинен мінімізувати побутову корупцію та необхідність звертатися за послугами до посередників.

В Україні останнім часом активно переводять більшість держпослуг в онлайн. Так, у рейтингу Doing Business-2020 наша країна посіла 20-те місце, просунувшись на 10 показників, як порівняти з минулим роком, в «Отриманні дозволів на будівництво». Це сталося завдяки впровадженню в країні системи онлайн-повідомлень зокрема.

Країна демонструє прогрес і в показнику «Підключення до системи електропостачання». Україні вдалося просунутися на 128-ме місце зі 135-го в Doing Business-2019 завдяки впровадженню географічної інформаційної системи, а також механізму компенсації відключень. Щодо спрощення реєстрації майна, то тут Україна просунулася всього на 2 позиції, посівши 61-ше місце завдяки відкриттю земельних реєстрів.

Контекст. У грудні 2019 року Кабінет міністрів дозволив порталу «Дія» виконувати функції «держави у смартфоні». Для цього уряд затвердив постанову щодо Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а також вебпорталу адміністративних послуг.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉