Генератор, пальне, опалення та інтернет матиме кожен Пункт незламності — постанова уряду. Фото: Івано-Франківська ОВА
Усі «Пункти незламності» в Україні — стаціонарні або мобільні — зобов’язані будуть надавати однаковий набір послуг громадянам. Так, у кожному з них обов’язково має бути генератор, автономне опалення, інтернет, запаси води тощо. Відповідні вимоги до комплектації цих пунктів затвердив уряд.
«Роботу «Пунктів незламності» в усіх куточках України буде уніфіковано. Українці отримають доступ до однакового набору послуг. Це задовольнить критичні потреби людей на час відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури». — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Комплектація «Пунктів незламності»: що має бути обов’язково
Уряд затвердив Порядок організації та функціонування «Пунктів незламності». У документі зазначається, що кожен із них в обов’язковому порядку мусить бути забезпечений:
- електрогенераторами та пальним;
- автономним опаленням (твердопаливними котлами, тепловими гарматами, конвекторами, обігрівачами тощо);
- засобами доступу до інтернету, зокрема через термінали Starlink;
- зв’язком (рація, стаціонарний телефон) для виклику екстрених служб;
- запасами питної та технічної води;
- засобами особистої гігієни, туалетами тощо.
Кожен «Пункт незламності» має охороняти поліція, добровольці або служба охорони. До роботи в них можуть бути долучені медпрацівники, психологи, соцпрацівники та волонтери.
Режим роботи «Пунктів незламності» в Україні
У постанові наголошується, що «Пункти незламності» мають функціонувати в цілодобовому режимі.
Хто відповідальний за облаштування «Пунктів незламності»
Під час засідання уряду було надано протокольне доручення головам місцевих адміністрацій і керівникам центральних органів виконавчої влади, яких залучено до організації «Пунктів незламності», забезпечити відповідність облаштованих і нових пунктів вимогам ухваленої постанови.
Скільки «Пунктів незламності» облаштовано Україні зараз
За офіційними даними, сьогодні в Україні функціонують понад 5 тис. «Пунктів незламності». Влада розраховує збільшити їхню кількість утричі — до 15 тисяч.
Водночас 4 тис. об’єктів мереж ритейлу, АЗС, банки, аптеки, ветклініки, супермаркети тощо стали «Пунктами незламності відповідального бізнесу».