Facebook Pixel

«Газпром» все-таки повернув полякам $1,5 млрд переплати за газ

Російський «Газпром» в останній момент виконав рішення Стокгольмського арбітражу, повернувши польській PGNiG $1,5 млрд переплати за газ. Виконати це рішення він повинен був до 1 липня.

Про платіж повідомили в «Газпром експорті», написала газета «Коммерсантъ».

Водночас у «Газпромі» нагадали, що не погоджуються з рішенням арбітражу та продовжують його оскаржувати в апеляційному суді (позов подано наприкінці травня). Вони намагаються довести, що арбітри в цьому спорі вийшли за межі своїх повноважень, встановивши нову формулу ціни в контракті з PGNiG, хоча ані «Газпром», ані сама PGNiG про це не просили.

Контекст. PGNiG ініціювала розгляд проти «Газпрому» та «Газпром експорту» 2015 року з вимогою переглянути ціни на природний газ, що поставляється в Польщу за контрактом 1996 року. Ним передбачалося постачання близько 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна контрактна кількість – 8,7 млрд куб. м на рік. Договір діє до 2022 року.

2018 року арбітражний трибунал виніс проміжне рішення в цій справі. Польська компанія заявила, що арбітри визнали право польського імпортера PGNiG вимагати зниження ціни в контракті на постачання російського газу газопроводом «Ямал – Європа». Але в «Газпром експорті» зазначили, що трибунал не погодився із запропонованим польською компанією способом зміни ціни та ціновою формулою.

У березні PGNiG заявила, що виграла у «Газпрому» арбітраж у цій справі на $1,5 млрд.

У червні поляки нагадали, що чекають гроші до 1 липня.

Подякувати 🎉