«Газпром» все-таки повернув полякам $1,5 млрд переплати за газ

«Газпром» в останній момент виконав рішення Стокгольмського арбітражу. Фото: Caspian Barrel

«Газпром» в останній момент виконав рішення Стокгольмського арбітражу. Фото: Caspian Barrel

Російський «Газпром» в останній момент виконав рішення Стокгольмського арбітражу, повернувши польській PGNiG $1,5 млрд переплати за газ. Виконати це рішення він повинен був до 1 липня.

Про платіж повідомили в «Газпром експорті», написала газета «Коммерсантъ».

Водночас у «Газпромі» нагадали, що не погоджуються з рішенням арбітражу та продовжують його оскаржувати в апеляційному суді (позов подано наприкінці травня). Вони намагаються довести, що арбітри в цьому спорі вийшли за межі своїх повноважень, встановивши нову формулу ціни в контракті з PGNiG, хоча ані «Газпром», ані сама PGNiG про це не просили.

Telegram Logo

Контекст. PGNiG ініціювала розгляд проти «Газпрому» та «Газпром експорту» 2015 року з вимогою переглянути ціни на природний газ, що поставляється в Польщу за контрактом 1996 року. Ним передбачалося постачання близько 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна контрактна кількість – 8,7 млрд куб. м на рік. Договір діє до 2022 року.

2018 року арбітражний трибунал виніс проміжне рішення в цій справі. Польська компанія заявила, що арбітри визнали право польського імпортера PGNiG вимагати зниження ціни в контракті на постачання російського газу газопроводом «Ямал – Європа». Але в «Газпром експорті» зазначили, що трибунал не погодився із запропонованим польською компанією способом зміни ціни та ціновою формулою.

У березні PGNiG заявила, що виграла у «Газпрому» арбітраж у цій справі на $1,5 млрд.

У червні поляки нагадали, що чекають гроші до 1 липня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Імпорт газу в Україну досяг рекордного рівня з 2014 року

Добовий імпорт газу в Україну з Євросоюзу оновив рекорд 2014 року, досягнувши 70 млн кубометрів, повідомив глава «Оператора ГТС України» Сергій Макогон. При цьому в 2014 році країна ще імпортувала газ з Росії.

Ткаченко сказав, як подолати кризу в культурній сфері України

Держава повинна збільшити фінансування галузі культури мінімум на 50% через те, що 2021-й буде кризовим для культурної сфери України. Так вважає міністр культури Олександр Ткаченко.

Система електронних лікарняних почне працювати в серпні – Степанов

На брифінгу 11 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав, що зараз проводиться тестування системи електронних листків непрацездатності (лікарняних). У ньому беруть участь близько 700 лікарень.