Facebook Pixel

Ексглава Пентагону закликав надати Україні винищувачі та ATACMS

Ексглава Пентагону Марк Еспер закликав надати Україні літаки та ракети далекого радіусу дії ATACMS.

Еспер вважає політику країн Заходу щодо України правильною, але надто повільною. За його словами, для успіху Україна мала б отримати танки ще восени. Він закликає Білий дім і союзників бути проактивними й не зволікати з рішеннями щодо ракет ATACMS і літаків-винищувачів.

Quote«Замість того, щоб реагувати на загрозу російського наступу, я волів би бачити, що українці перейдуть у наступ уже зараз, поки росіяни все ще намагаються навчити, спорядити та організувати своїх військових, розбити їх і виштовхнути з української території. Але зараз ми відстаємо, танки треба було передати українцям у вересні чи в жовтні», — заявляє колишній високопосадовець.

Він переконаний, що військова допомога Україні не призведе до ескалації, як про це говорять росіяни. Він закликає Білий дім сміливіше, швидше й у більшій кількості ухвалювати рішення щодо військової допомоги Україні.

Quote«Ми маємо затвердити надання їм літаків — це надало б їм перевагу. Якщо вони збираються вступати в загальновійськовий бій, потрібно мати не тільки вогонь прямим наведенням, але й вогонь з повітря. Ми маємо відправити їм ATACMS, бо так українці могли б дістатися вглиб східної України, углиб Криму, щоб знищити пускові майданчики «шахедів», вивести з ладу пускові майданчики запуску ракет, розбити склади матеріально-технічного забезпечення, казарми — що завгодно. Треба мати точну зброю на великі відстані», — сказав Еспер.

Нагадаємо, що Нідерланди розглянуть можливість постачання Україні винищувачів F-16.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉