Facebook Pixel

Експортно-кредитне агенство у 2023 році підтримала українських експортерів на 1,24 млрд грн

Експортно-кредитне агентство надала експортерам 1,24 млрд грн підтримки. При цьому загалом сума підтриманого експорту в рамках портфелю продуктів ЕКА склала 4,43 млрд грн.

Про це пише прес-служба Мінекономіки.

Із 4,43 млрд 4,31 млрд грн — це сума експорту, підтриманого спільно з банками партнерами:

1) в рамках портфельного страхування експортних кредитів банків-партнерів ЕКА було видано кредитів на суму 286,2 млн грн на виконання зовнішньоекономічних договорів (ЗЕД) на суму 1,3 млн грн;

2) в рамках індивідуального страхування експортних кредитів — видано 304,3 млн грн на виконання ЗЕД на суму 3 млрд грн;

Також експортери застрахували фінансові ризики зовнішньоекономічних договорів на суму в 68,6 млн грн.

Основні споживачі підпримки ЕКА є підприємства малого та середнього бізнесу.

Зокрема, частка позик, виданих на виконання експортного контракту під страхове покриття ЕКА, для малого бізнесу в структурі кредитного портфелю банків складає 84,31%, для середнього — 9,8% і 5,88% — для мікропідприємств.

При цьому 71% таких позик складають від 1 до 5 млн грн. Ще 20,34% перевищують сумму в 5 млн грн і 8,47% — позики до 1 млн грн.

Quote«У поточному році до числа наший банків-партнерів у програмі портфельного страхування експортних кредитів уже додалися три банки: Кредобанк, Приватбанк та ПУМБ, ще декілька почали використовувати наше покриття для індивідуальних кредитів на виконання експортних угод. Упевнений, що наступний мільярд експорту ми зможемо підтримати за ще коротший час», — зазначив в.о. голови правління ЕКА Руслан Гашев.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉