Директорка благодійного фонду KSE Foundation Світлана Денисенко в авторській колонці в ЗМІ розповіла про три головні правила в секторі благодійності, які дають їй змогу залишатися ефективною під час воєнних дій в Україні.
Зараз чимало фондів і благодійних організацій були змушені змінити формат роботи й відмовитися від інвестицій у довгу, бо допомога потрібна вже зараз. Часто було потрібно докорінно змінити підхід і адаптуватися до нових умов.
Перше правило — оцінити власні потужності та сили. Зрозуміти, у чому конкурентна перевага на ринку. Це можуть бути знання, доступ до ресурсів і зв’язки за кордоном, гарна комунікація тощо. Далі вже можна ставати аналітичним центром, подаватися на програми, пропонувати реформи.
KSE Foundation, що раніше працювала винятково на освіту, саме в такий спосіб перейшла на гуманітарні вантажі й зараз займається постачанням захисного спорядження: бронежилетів, шоломів, турнікетів і аптечок. Зараз команда налічує приблизно 60 професіоналів із різних сфер.

«Щоб досягти такого результату, кожен волонтерський рух має бути добре організованим і приносити максимальну користь», — упевнена Світлана Денисенко.
Вона додає, що навіть маленька ініціатива завдяки внутрішній організації, чіткості поставлених завдань може бути дуже ефективною. І це друге правило для волонтерів.
«Утім, зібрати кошти — це лише половина справи. Далі необхідно перетворити їх на конкретні запити, розподілити й доставити допомогу», — пояснює Світлана Денисенко.
А щоб ці процеси відбувалися якомога швидше, благодійниця радить будувати містки з іншими організаціями, бізнесом, державою. Їм можна буде спокійно передати частину роботи, з якою ви самі впоратися не в змозі.
Ключова мета волонтерського руху зараз — підтримка захисників, мирних громадян і уряду в умовах збройної агресії та неймовірних викликів. Але після закінчення війни цілі знову зміняться. Цього разу — на реабілітацію людей, психологічну допомогу, гуманітарні питання.

Уряд, бізнес і громадський сектор мають об’єднатися і працювати ефективно. Лише так Україна зможе вийти переможницею й закласти підвалини для майбутнього зростання. І найголовніше — на допомогу чекають мільйони українців, які не можуть чекати на неї роками.