Facebook Pixel

Українці зможуть перевіряти придбаний алкоголь через Дію: як це зробити

Цифровізація держави неабияк спрощує усім роботу та зменшує кількість корупції в країні. Мінцифри планує запровадити в Україні еАкциз.

Міністр цифрової трансформації пояснює, що уже багато років у країні існує значний тіньовий ринок алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Через відсутність прозорого механізму контролю за обігом підакцизних товарів держава недоотримує податки, а люди отримують підроблену та контрафактну продукцію.

Як працюватиме цифровий акцизний податок

Наразі у Парламенті готують до другого читання законопроєкти 8286 та 8287. Їх ухвалення допоможе державі з розвитком чесних та прозорих правил ведення бізнесу, виходом ринку акцизів із тіні та систематизацією контролю за обігом підакцизних товарів.

Quote«Ми створюємо унікальну для ринку України електронну систему. З одного боку, вона враховує принципи Європейських директив, а з іншого – потреби і проблеми українського ринку. За основу взяли європейську систему Tobacco track and trace system, яка діє в ЄС з 2019 року», – пише Федоров.

Відтак, усі операції з перевезення, зберігання, продажу кожної одиниці продукції будуть фіксуватися в електронній системі. Ключовим елементом системи буде електронна марка акцизного податку. Це унікальний код, який буде наноситися на товар.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉