Доброго ранку!
Пристрасті навколо імпічменту американського президента Дональда Трампа не вщухають. До Києва прибув його особистий адвокат для того, щоб зібрати дані для свого клієнта. Мер Львова Андрій Садовий може зітхнути з полегшенням – суд вірить йому на слово, шукати 1 млн грн не потрібно. А на газовому ринку настає момент істини. Ці та інші новини в сьогоднішній підбірці від The Page.
Ексклюзивний коментар
У грудні настає час «Ч» у переговорах щодо транзиту газу через Україну. Росія не встигла завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» і не зможе повністю відмовитися від українського маршруту поставок блакитного палива в Європу. Водночас Україна має завантажувати свою «трубу». Домовитися сторонам треба до середини грудня. Адже чинний контракт закінчується до кінця року.
Наша редакторка розділу «Експерти» Олександра Захарова поспілкувалася з галузевими експертами, щоб з'ясувати можливі варіанти розвитку подій. Детальніше читайте в матеріалі Три роки по 30 млрд: чи може Київ піти на нові транзитні поступки Москві.
Приводом для цього послужила публікація в Telegram-каналі головного редактора «Радіо НВ» Валерія Калниша. Він (з посиланням на свої джерела) повідомив, що «Газпром» і «Нафтогаз» можуть підписати договір про транзит газу через нашу ГТС на наступних умовах: укладуть контракт лише на три роки, обсяг прокачування складе 30-40 млрд кубометрів. Газ планується закуповувати в РФ безпосередньо, вартість буде такою: «європейська» мінус ціна транзиту.
Експерти прокоментували The Page цю інформацію. Зокрема, комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив:
«У тих пропозиціях, які озвучувалися офіційно, такі цифри не звучали. Останнє, про що говорив Шевчович (заступник голови Європейської комісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович), — 40-60 млрд кубометрів обсягу плюс 20-30 млрд додатково для гнучкого бронювання.
Не стоїть питання, прийнятні чи неприйнятні конкретні цифри. Стоїть питання, чи буде ГТС завантажена в довгостроковій або короткостроковій перспективі, чи будуть всі компанії мати до неї доступ, чи буде вільна конкуренція за прокачування газу по трубі. А конкретні цифри — лише один із елементів загальної картини».
Юрій Вітренко
голова правління «Нафтогазу»
Новини коротко
Фото: flickr/Palácio do Planalto
Особистий адвокат Трампа в Україні. Руді Джуліані 4 грудня прибув до Києва, щоб зустрітися з колишнім генпрокурором Віктором Шокіним і прокурором Костянтином Куликом. Про це пише впливове видання The New York Times. Сам Джуліані прокоментував свій візит так:
«Я збираю докази, щоб захистити мого клієнта від фальшивих звинувачень, які висуваються проти нього», – відповів виданню Джуліані.
Василь Хмельницький розповів, яку частку викупить у ТРЦ Ocean Plaza. Бізнесмен вирішив придбати 3,5% акцій київського торгово-розважального центру. Після того, як в його холдингу дізналися про зміну власників Ocean Plaza (20% акцій ТРЦ купила британська Rodney Coffey, понад 13% — теж британська Colin Laird ), вони почали вести переговори з новими власниками, розповів Хмельницький. Крім того, бізнесмен припускає можливість перепродажу Ocean Plaza.
Philip Morris пригрозив владі України. Якщо уряд безпідставно буде тиснути на інвестиції компанії, то її керівництво перемістить офіс кластерного центру з країни. Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив глава українського підрозділу Philip Morris Міхаліс Александракис.
«Ми ведемо боротьбу за наш бізнес на цьому ринку. Йдеться про адміністративний тиск, про ведення бізнесу в невизначеному і непрозорому середовищі».
Міхаліс Александракис
Глава Philip Morris Ukraine
Валерія Гонтарєва потрапила до списку найвпливовіших жінок світу Financial Times. Видання зарахувало її до 16 номінантів свого щорічного рейтингу. Також до переліку кандидаток видання додало еко-активістку Грету Турнберг, новозеландського прем'єра Джасінду Ардерна, сенатора Філліпін Лейлу де Ліма, американського сенатора Елізабет Уоррен, ексрадника Трампа Фіону Хілл, актрису Фібі Воллер-Бридж, прем'єра Норвегії Ерну Солберг. Щорічно в грудні видання присвячує один випуск свого Weekend Magazine найвпливовішим жінкам року.
Антикорупційний суд скасував мільйонну заставу для Андрія Садового. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання захисту і замінила заставу в 1 млн грн, який ухвалив внести суд першої інстанції, на особисте зобов'язання. Раніше Садовому пред'явили звинувачення в незаконному виділенні землі під будівництво індустріального парку в Рясному.