Мільярдер Джордж Сорос, стан якого Forbes оцінює в $8,3 млрд, хоче виділити $1 млрд на створення глобальної університетської мережі, призначеної для боротьби з авторитарними урядами і зміною клімату.
Про це він заявив, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. 89-річний бізнесмен назвав ці дві проблеми викликами, які загрожують існуванню цивілізації.
«Беручи до уваги надзвичайну кліматичну ситуацію і нестабільність у світі, не буде перебільшенням сказати, що 2020 рік і наступні за ним кілька років будуть визначати не тільки долю Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа, але й всього світу», – сказав Сорос.
Мережа буде названа Open Society University Network (OSUN). Сорос називає її «найбільш важливим і найтривалішим проектом мого життя».
У програмі мережі будуть різні курси і спільні програми студентів і викладачів з різних країн. Вона покликана привернути тих студентів, які поділяють і прагнуть поширювати цінності відкритого суспільства, включаючи вільне вираження поглядів і різноманітність переконань.
Такі заклади, як Central European University і Bard College стануть ядром нової мережі. Також буде співпраця з Аризонским державним університетом, світовим лідером дистанційного навчання, та іншими установами по всьому світу, наприклад, Американським університетом у Центральній Азії та університетом BRAC в Бангладеш.
Сорос закликав прихильників «відкритого суспільства» приєднатися до цієї ініціативи. «Ми шукаємо далекоглядних партнерів, які відчувають відповідальність за майбутнє нашої цивілізації, – сказав він. – Ми не можемо створити глобальну мережу самостійно; нам потрібні партнерські установи та прихильники зі всього світу».
Додатково
«Що означає зараз не інвестувати в Україну? Це означає стати Джорджем Беллом, який відмовився купити Google в 1990 році за $ 1 млн. Тому не втратьте України », — сказав президент Володимир Зеленський, виступаючи в Давосі.