Влада США готова ввести нові податкові стимули, щоб підтримати економіку країни в умовах пандемії, а Федеральний резерв уже збільшив свій баланс на $2,8 трлн. На цьому тлі аналітики Goldman Sachs попередили, що така політика США може покласти край пануванню долара на світових валютних ринках. Про це йдеться в статті, опублікованій Bloomberg.
Подібні прогнози поки вважаються малоймовірними. Але прогноз Goldman відображає нервову атмосферу, яка огорнула ринок у липні: інвестори турбуються, що нинішнє друкування грошей у США викличе інфляцію в наступні роки, коли доведеться рятуватися від долара і купувати золото.
«Золото є останньою інстанцією в умовах, коли уряди знецінюють свої валюти та опускають реальні процентні ставки до рекордних мінімумів», – нагадують у Goldman.

Динаміка ціни на золото (біла лінія) і реальної прибутковості п'ятирічних облігацій уряду США

Аналітики також зазначають, що після нормалізації економічної ситуації у центральних банків і урядів з'явиться бажання підвищити інфляцію з метою зниження накопиченого боргового тягаря.
Поки ж Goldman підвищив свій 12-місячний прогноз щодо золота до $2,3 тис. за унцію з $2 тис. раніше.
Контекст. Згідно з останнім звітом Банку міжнародних розрахунків, долар використовується у 88% усіх валютних операцій. На нього припадає близько 62% світових валютних резервів, хоча цей показник нижче, ніж значення 85% у 1970-х роках.