До перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів підключиться електронна лабораторія

Фото: НБУ

Національний банк, інші державні органи та громадські організації підписали Меморандум про співпрацю щодо розвитку механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників та створення Транснаціональної електронної лабораторії (ТЕЛ).

Меморандум укладено на три роки. Він визначає основні напрямки співробітництва, яке націлене на створення механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Ця інформація потрібна для протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та інших злочинам, пов'язаним з фіктивною діяльністю компаній.

Для досягнення цієї мети і буде створено ТЕЛ. Повідомляється, що це офіційна платформа для комунікації й тестування інноваційних технологій, яку використовуватимуть урядові структури, громадські організації, бізнес та експерти.

Основні напрямки діяльності ТЕЛ:

  • правові: аналіз і розробка законодавства на міжнародному та національному рівнях;
  • організаційні: вироблення політики та процедур, аналіз бізнес-процесів для інтеграції ресурсів, напрацювання методик проведення експертиз;
  • технічні: розробка, тестування та впровадження технічних рішень;
  • моніторинг ефективності діяльності.

Крім Національного банку, меморандум підписали Мін'юст, Минцифри, Держфінмоніторинг, ДП «Національні інформаційні системи», «Трансперенсі інтернешнл Україна», громадська організація «Разом проти корупції», Open Up Ukraine, YouControl, фонд «Відродження», OpenOwnership, Innovating Governance Association (Австрія).

Контекст. НБУ намагається використовувати колективний розум у різних напрямках своєї діяльності. Зокрема, днями він вирішив створити Контактну групу грошового та валютного ринків, мета якої – обмін інформацією між її учасниками та обговорення питань, що стосуються стану та розвитку цих ринків.

Читати на The Page