Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бойовики із самопроголошеної «ДНР» скасували мораторій на смертні вироки — росЗМІ

Так звана «влада» самопроголошеної «ДНР» скасувала мораторій на смертні вироки. Про це повідомляється в Telegram-каналі «влади» та в російських пропагандистських ЗМІ.

На момент публікації новини портал так званої «народної влади» терористів не працював.

Раніше мораторій на застосування смертної кари передбачався до 1 січня 2025 року, однак його скасували «для захисту суверенітету, територіальної цілісності та інтересів країни з огляду на реалії воєнного часу».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

9 червня 2022 року суд самопроголошеної республіки ухвалив вирок іноземцям — британцям Ейдену Есліну та Шону Піннеру, а також марокканцю Брахіму Саадуну, які воювали на боці України.

Пізніше Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) видав росії припис забезпечити невиконання смертного вироку, винесеного двом громадянам Великої Британії. Глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс назвала вирок фіктивним. А держсекретар США Ентоні Блінкен закликав Росію та її прихильників поважати міжнародне гуманітарне право, включно з правами та захистом, що надаються військовополоненим.

Підписуйтесь на нас в Google News!

The Washington Post наголосила, що смертний вирок може стати тривожним прецедентом для інших іноземних бійців, захоплених проросійськими військами.

Україна не забороняє іноземцям служити в армії. У 2018 році було внесено зміни до закону «Про військовий обов'язок і військову службу». Це дало змогу іноземцям і особам без громадянства укладати контракт і служити у ВСУ на посадах рядового, сержантського та старшинського складу.

Коментарі

Всі новини