У КМДА показали, для чого потрібно витратити 500 млн грн з міського та державного бюджетів

У Бортничах будують нову насосну станцію першого підйому. Фото: КМДА

У Бортничах будують нову насосну станцію першого підйому. Фото: КМДА

На Бортницькій станції аерації (БСА) в Києві за рахунок міського бюджету та державного фонду регіонального розвитку будують нову насосну станцію першого підйому. Вона збиратиме майже половину каналізаційних стоків столиці для подальшого їх транспортування на очисні споруди.

Вартість проєкту становить близько 500 млн грн. У поточному році на його реалізацію направляють 190 млн грн, частка міста складає 70 млн грн. Завершення будівництва планується в грудні 2021 року.

Ці роботи не входять до проєкту реконструкції БСА, який реалізується завдяки фінансовій підтримці Японського агентства міжнародного співробітництва JICA. Але вони є необхідними.

Telegram Logo

«Станція будується на заміну існуючої, яка була побудована в 1963 році. Вона знаходиться в аварійному стані і працює не на повну потужність. Енергоефективні заходи дозволять зменшити питомі витрати на транспортування стоків приблизно на 30%», — зазначив директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

thumbnail-tw-20190316134617-7972.jpg

Контекст. У Києві є єдина станція очистки стічних вод — Бортницька станція аерації. Вона очищає стічні води столиці та прилеглих населених пунктів Київської області (5 млн жителів). Комплекс інженерних споруд, обладнання та комунікацій БСА займає територію 151 га в Дарницькому районі столиці, мулові поля мають загальну площу 272 га.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

БСА будувалася поетапно під час росту і будівництва Києва в 1965-1987 роках, тому її обладнання та споруди в значній мірі зношені. Застаріли і технологічні процеси.

Більше про БСА, історію її створення та реконструкції можна дізнатися на сайті «Київводоканалу».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини