Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Дім Дракона, або чому ми досі купуємо американський контент у росіян

фото: HBO.com

фото: HBO.com

Новий серіал від HBO «Дім Дракона», приквел «Гри престолів», стартував на HBO 21 серпня. Серіал частково є екранізацією роману Джорджа Мартіна «Вогонь і кров» 2008 року, присвяченого історії дому Таргарієнів.

Критики сприйняли перші серії стримано схвально. Але в українських глядачів, схоже, поки що немає способу подивитися його легально, не заплативши росії.

Хто транслює серіал «Дім Дракона» в Україні?

Про трансляцію серіалу в Україні оголосив стримінговий сервіс Megogo. У компанії уточнили, що прем’єра відбудеться російською мовою: Megogo придбав права на транслювання у російської компанії «Амедіатека».

Ця компанія володіє ексклюзивними правами на поширення контенту HBO у країнах колишнього СНД, зокрема в Україні. Цього року канал HBO подовжив контракт з «Амедіатекою» вже після початку повномасштабної війни.

Як пояснює ситуацію Megogo?

У Twitter стримінговий сервіс розповів, що видалив весь контент виробництва рф і начебто не співпрацює з росією, а права купив у іншої української компанії, яка, ймовірно, виступає посередником. Megogo також хотів надати українським користувачам доступ до світових прем'єр.

У компанії зазначили, що всі аудіодоріжки до контенту належать правовласнику і передаються сервісам у готовому вигляді. Коригувати чи видаляти одну з них було б порушенням угод.

Сервіс також пояснив, що на всіх зустрічах із правовласниками наголошував на важливості українського озвучування і що готовий робити його власним коштом.

Компанія додала, що бойкот легальних сервісів посилить позиції піратів та запевнить правовласників, що український ринок безперспективний і потрібно фокусуватися на російськомовному середовищі.

Станом на 22 серпня серіал на Megogo доступний у трьох озвучках: англійською, російською та українською.

Власником сервісу є бізнесмен Степан Черновецький, син ексмера Києва Леоніда Черновецького.

Як отримують контент від HBO інші сервіси?

На жаль, кейс Megogo не єдиний. Контент HBO є в усіх великих українських стримінгів (Oll.tv, Sweet tv тощо). І в усіх він з одного джерела — з «Амедіатеки». Цій компанії також належать права на фільми та серіали від інших: FOX, Showtime, Starz, BBC, ABC Studios, Sony Pictures. У квітні контент з «Амедіатеки» аналогічним чином придбав Oll.tv (зупинив роботу через закон про олігархів, власником був Рінат Ахметов).

Чому не можна придбати «Дім Дракона» у виробника?

Зазвичай американські студії на кшталт HBO співпрацюють з одним дистриб’ютором. Переважно з тією ж «Амедіатекою».

Після початку повномасштабної війни росії проти України Warner Bros. Discovery (також співпрацює з «Амедіатекою») оголосила про вихід з ринку рф. Попри це, у російських кінотеатрах показували її нового «Бетмена». Тоді власники кінотеатрів говорили про нібито попередньо укладені угоди, але найбільш ймовірно, що Warner Brothers довелося би виплачувати компенсацію за розірвання контракту.

Схожої тактики дотримується і HBO. Його офіційна представниця Анна Нікол повідомила, що попри те, що HBO призупинив новий бізнес у росії, вони продовжують виконувати попередньо укладені договори (у тих випадках, коли організації не підпадають під санкції).

Що можна зробити, аби дивитися світові серіали в Україні легально?

Для цього потрібно спонукати стримінгові сервіси переглядати політику дистрибуції, а в ідеалі покинути російський ринок, як це зробив Netflix.

Також існують кейси легального замовлення контенту американських студій. Наприклад, на хвилі популярності серіалу «Чорнобиль» права на його показ придбав канал «1+1».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини