Facebook Pixel

Держпереворот у М'янмі: військові захопили владу через результати виборів

Держпереворот в М'янмі. Скріншот: YouTube/Al Jazeera English

Держпереворот в М'янмі. Скріншот: YouTube/Al Jazeera English

Внаслідок державного перевороту військові М'янми захопили владу і затримали лідера країни, державного радника Аун Сан Су Чжі, а також президента країни Вин Мьін, повідомляє Reuters.

Повідомляється, що чиновників затримали через «фальсифікацію виборів». Військові, які здійснили переворот, призначили віце-президента Мьїнт Шве тимчасовим президентом країни. Державну владу передали головнокомандувачу збройними силами М'янми старшому генералу Мін Аунг Хлайну.

У М'янмі ввели режим надзвичайного стану на рік. Припинив мовлення «через комунікаційні неполадки» державний телеканал MRTV. Також повідомляється про проблеми з підключенням до інтернету і телефонним зв'язком.

Telegram Logo

ЗМІ повідомляють про те, що перед будівлею мерії міста Рангуна десятки солдатів і військові вантажівки. CNN інформує, що військові вже беруть під контроль Нейпьідо — столицю М'янми.

Контекст. У листопаді 2020 року в М'янмі пройшли вибори, на яких перемогу здобула партія Аун Сан Су Чжі «Національна ліга за демократію» і набрала 70% голосів. Відтоді військові не визнавали їхні результати.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини