Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Демченко більше не перший заступник секретаря РНБО. Зеленський звільнив

Демченка звільнили з РНБО. Фото: сайт Ради нацбезпеки

Демченка звільнили з РНБО. Фото: сайт Ради нацбезпеки

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 25 липня, звільнив Руслана Демченка з посади, яку той обіймав у РНБО. Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу президента.

Quote«Звільнити Демченка Руслана Михайловича з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки та оборони України», — йдеться в тексті документа.

Хто такий Руслан Демченко

Демченко – колишній радник Володимира Зеленського та його попередника Петра Порошенка. У ЗМІ його неодноразово називали «сірим кардиналом МЗС» часів президента-втікача Віктора Януковича.

Згідно з даними, опублікованими на сайті РНБО, працював генконсулом у Стамбулі, послом України в Сербії та Чорногорії. У 2006 році очолював Адміністрацію президента України. З 2014 року був радником Порошенка, а з 2019 року — Зеленського. 16 червня 2020 року був призначений першим заступником секретаря РНБО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За даними програми «Схеми», Демченко у 2010 році доповідав про підготовку так званих «Харківських угод» у парламенті – під час засідання комітету з питань нацбезпеки ВР, переконуючи депутатів проголосувати за угоди, за якими Україна продовжила строк перебування російського Чорноморського флоту в Криму. У 2021 році РНБО доручила СБУ розслідувати обставини підготовки та ратифікації «Харківських угод».

Окрім того, Демченко, як високопосадовець часів Революції Гідності, за ознаками підпадав під люстрацію – заборону обіймати державні посади. Його прізвище спочатку з'явилося на сайті Міністерства юстиції в переліку осіб, які за ознаками потрапляють під дію закону «Про очищення влади», але згодом зникло. В Офісі Зеленського засекретили результати люстраційної перевірки чиновника.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. На пресмарафоні, присвяченому екватору каденції Зеленського, журналіст Юрій Бутусов звинуватив його в брехні про зрив спецоперації із затримання «вагнерівців» і в скандальному призначенні Руслана Демченка першим заступником секретаря РНБО.

Щодо призначення Демченка глава держави повідомив, що його не люстрували, а призначили першим заступником секретаря РНБО, оскільки за часів Януковича він обіймав посаду заступника міністра й не ставив свій підпис під скандальними документами.

Коментарі

Всі новини