Facebook Pixel

Ціна на кукурудзу з України пішла вгору через дороге паливо і досягла $275 за тонну

Експортні ціни на сушку кукурудзи з України зростають від початку сезону 2021 — 2022 року (серпень — вересень) і натепер досягли $273-275 за тонну FOB для постачання наприкінці жовтня та на початку листопада.

Експортні ціни СРТ на українську кукурудзу збільшилися майже на $6 за тонну за тиждень — до $258-260 за тонну, повідомляє Refinitiv Agriculture.

Затримка збирання кукурудзи, а також слабка пропозиція на внутрішньому ринку змушують експортерів піднімати ціни закупівлі, щоб покрити експортні контракти.

Telegram Logo
photo-2021-10-07-15-53-10.jpg

Ситуація в полях

Станом на 4 жовтня 2021 року кукурудза в Україні зібрана з 6,6% площ порівнянно з 25% на аналогічну дату минулого року. Усього зібрано 1,8 млн тонн кукурудзи.

Трейдери повідомляють, що активне збирання зерна кукурудзи було перенесено на більш пізні строки та призвело до недостатньої пропозиції зерна за укладеними раніше контрактами.

Аналогічна ситуація спостерігається в інших країнах Чорноморського регіону, зокрема в Румунії та Болгарії, де збирання врожаю затримується приблизно на 2-3 тижні, що також підтримує високі ціни.

Ситуація на складах

Вартість газу на Українській енергетичній біржі злетіла до рекордно високого рівня. На 6 жовтня 2021 року середньозважена ціна газу місячного ресурсу в жовтні становила 28 654 грн за тисячу кубометрів.

З такою ціною газу українські фермери можуть стримувати збирання врожаю та залишати кукурудзу в полі для сушіння в природних умовах, щоб знизити витрати на оброблення зерна. Це можливо й економічно доцільно до середини жовтня, зазначив один український фермер.

Ситуація в портах

Труднощі з відвантаженням кукурудзи поглиблюються і через заповнення українських портових вмістилищ пшеницею та ячменем. Деякі компанії формували запаси зерна в очікуванні приходу судів, а також на випадок продажу для покриття контрактів, що горять.

«Нові обсяги кукурудзи просто нема куди складувати», — пожалівся трейдер із Києва.

Коментарі

Всі новини