Зображення надано sich.ua
«Попереджений — значить, озброєний», — вчить давня англійська приказка. Під час війни попередити про можливу небезпеку та озброїти важливо кожного українця, насамперед аптечкою, до якої обов’язково має входити кровоспинний турнікет. Ситуацій, коли терміново потрібна аптечка, багато — від побутових травм до критичних поранень під час обстрілів. Які є види аптечок і що варто завжди тримати під рукою? Ми запитали в Олександра Гадомського, керівника компанії-виробника українських кровоспинних джгутів SICH-TOURNIQUET.
Зображення зі сторінки https://www.facebook.com/sichtourniquet
Ред: Олександре, розкажіть, що саме має бути в аптечці сучасного українця?
О.Г.: Звичайна людина не може постійно носити з собою повний запас медичних засобів першої допомоги. Тому вдома потрібно мати повноцінну аптечку, а кожний член родини повинен мати при собі мінінабір, який можна щодня брати з собою на роботу і в школу.
Під час війни у будь-який момент може виникнути необхідність термінової евакуації, тому тривожна валіза — це must have. Крім документів, зміни одягу, засобів особистої гігієни, харчування, в ній має бути аптечка зі стандартним набором ліків:
- знеболювальні;
- антисептики;
- протизапальні;
- жарознижувальні та ін.
Крім того, обов’язково мають бути засоби для зупинки кровотечі та перев'язувальні матеріали: турнікети, бинти, лейкопластир.
Тривалий час цивільним особам були доступні лише застарілі гумові джгути з обмеженим терміном придатності. Вони не завжди забезпечують достатній тиск для зупинки кровотечі, не переносять високих і низьких температур.
Для порівняння: посилений джгут-турнікет SICH-Tourniquet із синтетичної стрічки довів свою працездатність у сухому та мокрому станах у температурному діапазоні від -40 до +50 ºС. Система, створена українськими виробниками за стандартами НАТО, є удосконаленою моделлю класичного джгута з паличкою-важелем і фіксатором. Коректне накладення SICH-Tourniquet, оснащеного металевою фурнітурою, можливе навіть однією рукою.
Крім того, не забуваємо про Minikit для постійного носіння. Ніхто не знає, куди прилетить ракета чи безпілотник, і чи буде час добігти до укриття. Тому в повсякденний рюкзак або сумку не завадить покласти компактний і легкий (105 г) турнікет. Наприклад, наш кровоспинний джгут SICH-Tourniquet зможуть застосувати люди різного віку та комплектації, оскільки він здатний перекривати кровотечу на кінцівках радіусом — від 5 до 40 см. Навчитися накладати турнікет (а в наш час це нагальна потреба!) допоможуть відеоінструкції та курси з домедичної допомоги.
Це, звісно, зрозуміло всім тим, хто повʼязаний з тактичною медициною, бере участь у відбитті збройної агресії окупантів або колись пережив катастрофу, аварію, отримував опіки чи критичну кровотечу. Але, на жаль, більшість цього не усвідомлює або вірить, що саме йому чи їй аптечка і навички з її використання ніколи не знадобляться.
І тому якщо і купують аптечку, то роблять це, не переймаючись якістю її комплектуючих. Простий приклад: ми купуємо нове авто, детально вивчаємо його, хоча від того, який у нього колір, обʼєм двигуна чи дизайн, жодним чином не залежить наше життя. Те ж саме з одягом, взуттям — ми іноді годинами прискіпливо обираємо сорочки, кросівки, прикраси, хоча від них також не залежить наше життя.
А від особистої аптечки залежить! І саме тому я завжди закликаю не нехтувати особистою безпекою, виділити декілька годин власного життя для вивчення цього питання або, зрештою, звернутися до професіоналів з досвідом, які порадять і допоможуть зібрати якісну аптечку виходячи з вашого стилю життя.
З життєво важливою, без перебільшень, продукцією компанії «СІЧ Україна» можна ознайомитись на нашому сайті.