Facebook Pixel

Чистий збиток у розмірі $238 млн став для Nissan найбільшим за десятиліття

Компанія Nissan у третьому кварталі фінансового року, який закінчився 31 грудня, отримала чистий збиток у розмірі 26,1 млрд єн (або 238 млн у доларовому еквіваленті). Минулого року за аналогічний період автовиробник отримав чистий прибуток у розмірі понад 70 млрд єн.

Як повідомляє Finantial Times, це найбільший збиток компанії впродовж десятиліття. За звітний період виручка скоротилася на 18% – до 2,5 трлн єн, як порівняти з минулорічним показником, та була меншою за очікувану на понад 200 млрд єн.

Nissan очікує скорочення виручки за весь фінансовий рік, який закінчиться 31 березня, на 12%. Попередній прогноз передбачав зниження на 8%. Також компанії довелося зменшити прогноз чистого прибутку. Прогнозується, що чистий прибуток впаде на 80%, а не на 66%, які були у попередньому прогнозі.

Telegram Logo

Також компанії довелося зменшити розмір дивідендів до 10 єн за акцію, що стане найменшим показником з 2011 року.

У Nissan зазначили, що цього тижня компанія була змушена зупинити виробництво на заводах у Японії через зменшення кількості автозапчастин з Китаю через коронавірус.

Однак новий глава компанії Макото Юшида планує змінити стратегію компанії у травні. Також Nissan намагається перебудувати свій альянс з Renault, який майже згорнувся через арешт Карлоса Гона у 2018 році.

Контекст. У лютому цього року Nissan подав позов до колишнього керівника альянсу Renault‑Nissan‑Mitsubishi Карлоса Гона в Окружний суд Йокогами з вимогою виплатити $90 млн.

У листопаді 2018 року Карлоса Гона, керівника альянсу Nissan-Mitsubishi-Renault, заарештували в Японії. Причина — звинувачення у фінансових махінаціях під час роботи у Nissan. Після цього його звільнили з посади президента в трьох компаніях. У квітні 2019-го Гона звільнили та відправили під домашній арешт під заставу в розмірі $4,5 млн.

Наприкінці грудня 2010-го Гон заявив, що він перебуває в Лівані і не ховається від правосуддя, а прагне уникнути «несправедливості та політичного переслідування» в рамках кримінального процесу в Японії за ймовірні фінансові порушення. Умови звільнення під заставу забороняли Гону виїжджати за кордон. Перед судом в Токіо він повинен постати в квітні 2020-го.

Коментарі

Всі новини