Facebook Pixel

Чи збиратиме НБУ дані про всі платежі українців — відповідь держоргану

Нацбанк не планує збирати дані про всі платежі фізичних осіб. У листі держоргану № 25-0005/38228, який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб.

Про це пише пресслужба НБУ.

За словами НБУ, лист стосувався юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

Quote«Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого – звернути увагу на необхідність своєчасного й коректного надання інформації, згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнювальний лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс «Страна.юа» з провокаційно недостовірною його інтерпретацією», – пише регулятор.

Ця інформація допомагає НБУ боротися з тіньовим ринком, зокрема, з обслуговуванням діяльності нелегального грального бізнесу, тероризму, бандитизму.

Quote«Зазначені дії, за оцінками Міністерства фінансів України, сприяли значному збільшенню податкових надходжень до бюджету. Так, за перші п’ять місяців 2023 року за організацію азартних ігор до бюджету було перераховано 2 млрд 378 млн грн, водночас за весь 2022 рік – лише 731 млн грн (з яких 220 млн грн надійшли в грудні, тобто з моменту початку посиленого нагляду з боку НБУ), а за 2021 рік – лише 205 млн грн», – резюмує Нацбанк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉