Facebook Pixel

Нацбанк України забрав ліцензію у фінустанови з Дніпра

Національний банк позбавив ліцензії на здійснення фінансових послуг ТОВ ФК «Хантер». Ця компанія зареєстрована у Дніпрі.

Про це пише Гроші.Інформатор

Як повідомляє прес-служба НБУ, для компанії анульовано ліцензії на надання послуг з фінансового лізингу, на надання послуг з факторингу, на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту.

Чому ФК «Хантер» позбавили ліцензії

Як повідомляють у держустанові, обмеження застосовані через порушення Фінансовою компанією «Хантер» вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Компанія не надала Нацбанку документи та інформацію, яку у неї вимагали тричі. Крім позбавлення ліцензій фірмі виписали штраф на 391 тис. грн за порушення вимог фінансового моніторингу.

У червні 2022 року НБУ вже оштрафував ФК «Хантер» на 340 тис. грн за ненадання інформації. Також з регулятора направили фінансовій компанії застереження. У березні 2023 року знову було застосовано штраф у 340 тис. грн. Нацбанк вже оголосив про свої плани добиватися стягнення штрафів у судовому порядку.

Хто власники ФК «Хантер»

ТОВ «Фінансова компанія «Хантер», згідно з даними з реєстрів, була зареєстрована у 2016 році. Кінцевою власницею є дніпрянка Юлія Дьоміна з 2020 року. Керівник — Юрій Кузьменко. У 2019-2020 роках керівником був Сергій Макаров. До Дьоміної до 2019 року власниками були Максим Жижко з Рівного та Олексій Поплавський з Києва. Але саме під началом Дьоміної фірма почала отримувати значні прибутки.

У 2020 році виручка фірми склала 439 млн 576 тис. грн. У 2021 році — 642 млн 209 тис. грн. У 2022 році — 192 млн 549 тис. грн. Водночас у рік повномасштабної війни вартість активів фірми обчислювалася у понад 1 млрд 354 млн грн. Фінансова компанія надавала послуги з переказу коштів та є учасником платіжних систем:

  • «Глобалмані» (пряма участь);
  • «Платисервіс» (пряма участь);
  • Visa (непряма участь);
  • Mastercard (непряма участь).

Юлія Дьоміна на 17,5% також є співвласницею ТОВ «Дніпро-Контракт», яке займається торгівлею. У 2012-2017 роках керувала ТОВ «АРМАД». Юрій Кузьменко працював раніше на керівних посадах у страхових компаніях у Дніпрі (остання — «Кепітал Іншурінс Груп» у 2014-2022 роках, інші — «Велтлінер», «Здорово», «Просто Страхування»).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉