Facebook Pixel

Бронювання від мобілізації: НБУ змінив порядок визначення критично важливих компаній

Юридичні особи, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, будуть визначатися за новим порядком. Однак, це торкнеться не всіх організацій.

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Таким чином, зміни стосуватимуться:

  • страховиків;
  • компаній, які супроводжують автоматизовані банківські системи системно важливих банків для виконання операцій у СЕП НБУ.

Згідно з оновленим порядком, такі компанії зможуть звернутися до НБУ, щоб отримати статус критично важливої. Це надасть змогу бізнесу забронювати своїх працівників від мобілізації.

Крім того, при зверненні компанії до держустанови НБУ буде приймати рішення:

  • про відповідність особи трьом або більше критеріям важливості, визначеним Порядком та критеріями визначення підприємств, установ та організацій, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76;
  • про визначення особи критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для цілей бронювання військовозобов'язаних працівників;
  • про визначення особи такою, що має важливе значення для галузі національної економіки або задоволення потреб територіальної громади (у разі відповідності галузевому критерію НБУ).

Варто зазначити, що визначення страхових компаній критично важливими в галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади можливе лише при ухваленні відповідного рішення Національним банком України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉