Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Британія надасть гранти на власне виробництво ядерного палива, щоб зменшити залежність від росії

Британія надасть гранти на власне виробництво ядерного палива, щоб зменшити залежність від росії. Фото: АЕС Sizewell C, Reuters

Британія надасть гранти на власне виробництво ядерного палива, щоб зменшити залежність від росії. Фото: АЕС Sizewell C, Reuters

2 січня Велика Британія відкрила приймання заявок на гранти з фонду в розмірі 75 млн фунтів стерлінгів ($90,5 млн), мета якого — збільшити внутрішнє виробництво ядерного палива для електростанцій і скоротити залежність від постачань урану з росії. Про це повідомило Reuters.

Фонд було створено в липні 2022 року. Він надаватиме гранти підприємствам, які займаються переробленням урану. Це ключовий етап у процесі створення ядерного палива.

Прийматимуть заявки до 20 лютого.

Зараз росії належить приблизно 20% світових потужностей із перероблення урану.

Quote«Рекордно високі світові ціни на газ, причиною яких стало незаконне вторгнення Путіна в Україну, посилили нашу потребу в більшій кількості відновлюваної енергії, а також в атомній енергії, виробленій у Великій Британії. А це означає будівництво нових електростанцій і розвиток вітчизняних паливних потужностей», — заявив міністр енергетики та клімату Великої Британії Грем Стюарт.

Приблизно 13 млн фунтів стерлінгів ($15,66 млн) із фонду вже отримав завод із виробництва ядерного палива в Спрінгфілді на північному заході Англії.

У 2021 році майже 45% електроенергії в Британії вироблялося на газових ТЕС.

У листопаді уряд країни заявив, що стане 50% акціонером ядерного проєкту Sizewell C, надавши 700 млн фунтів стерлінгів ($843 млн) на фінансування станції, що будується на південному сході Англії.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини