Боротьба з крадіжками дизпалива. «Укрзалізниця» вирішила заправляти локомотиви «з пістолета»

Заправка локомотивів з «пістолета». Фото: FB / Євген Кравцов

Заправка локомотивів з «пістолета». Фото: FB / Євген Кравцов

«Укрзалізниця» запустила пілотний проєкт заправки локомотивів у депо за допомогою паливозаправників. Проєкт увели через крадіжки дизпалива під час його переміщення. Про це глава підприємства Євген Кравцов написав на своїй сторінці у Facebook.

Він заявив, що заправка локомотивів «з пістолета» допоможе краще контролювати використання дизпалива і зробить неможливим його розкрадання під час переміщення від станції завантаження до депо. Також «Укрзалізниця» зможе економити сотні мільйонів доларів на рік на закупівлі палива.

Реалізація пілотного проєкту почнеться на локомотивному депо «Запоріжжя». Саме сюди один з постачальників погодився відвантажувати дизпаливо не в цистернах, а на склад у автозаправниках, а також здійснювати заправку локомотивів.

Спочатку «Укрзалізниця» буде заправляти три магістральні та три маневрові локомотиви, щоб оцінити ефективність проєкту та проаналізувати його технічні, фінансові й логістичні аспекти. Тільки після цього компанія вирішить, чи потрібно збільшувати кількість рухомого складу для такої заправки.

Контекст

  • Євген Кравцов раніше неодноразово зазначав, що працівники підприємства сприяли крадіжці палива, яким заправляють локомотиви компанії.
  • У жовтні 2016 року Войцех Бальчун, який тоді керував «Укрзалізницею», лише за п'ять місяців розкрив схему розкрадання палива в Мелітопольському депо на $1 млн. Тоді з депо щодня зникало близько 7-8 тонн солярки. Він пояснював, що в розкраданні палива були задіяні всі — від машиністів до керівників. «Просто з тепловоза в каністри. Машиніст, помічник машиніста причетні до цього», — говорив Бальчун.

Минулого року «Укрзалізниця» закупила 330 тис. тонн дизельного палива загальною вартістю понад 9,5 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.