Facebook Pixel

Український бізнес знову позитивно оцінює свою діяльність у березні 2024

У березні 2024 року ІОДА (індекс очікувань ділової активності) зріс до 52 з 47,5 у лютому, перевищивши нейтральний рівень (50 пунктів). Зараз український бізнес позитивно оцінює результати своєї діяльності після п’яти місяців поспіль негативних очікувань. Про це свідчать результати опитування НБУ.

Quote«Причини поліпшення настроїв підприємців усіх секторів – нарощення морських і залізничних перевезень, стійка ситуація на валютному ринку, низькі інфляційні очікування та сезонне пожвавлення ділової активності. Водночас стримуючими чинниками залишаються обстріли критично важливих об’єктів, ризик недостатності міжнародного фінансування та блокада західного кордону», – коментують у НБУ.

Як оцінюють бізнес підприємці в торгівлі у березні 2024

Підприємства торгівлі залишаються найоптимістичнішими серед інших секторів: другий місяць поспіль вони позитивно оцінили результати своєї діяльності. Причини: нарощення морських і залізничних перевезень, сповільнення інфляції та сталий споживчий попит.

Секторальний індекс у березні зріс до 55,1 з 50,1 у лютому.

Торговельні компанії були налаштовані на подальше збільшення обсягів товарообороту та закупівлі товарів для продажу, а також посилили позитивні оцінки щодо збільшення запасів/залишків товарів для продажу.

Респонденти прогнозували зростання вартості товарів на продаж, та зберегли оцінки щодо зменшення торговельної маржі.

Як оцінюють бізнес в промисловості у березні 2024

Підприємства промисловості позитивно оцінили результати своєї діяльності на найближчу перспективу. Причини: сталий споживчий попит, стійка ситуація на валютному ринку та низькі інфляційні очікування.

Секторальний індекс у березні зріс до 51,0 з 48,3 у лютому.

Респонденти оптимістично оцінюють майбутні обсяги виготовленої продукції та нових замовлень, у тому числі експортних.

Оцінки щодо зменшення обсягів незавершеного виробництва майже наблизилися до нейтрального рівня, щодо залишків готової продукції – уперше за три місяці поліпшилися до позитивних значень. Одночасно промисловці пом’якшили негативні оцінки щодо запасів сировини та матеріалів.

Як оцінюють бізнес будівельні підприємства у березні 2024

Підприємства будівництва значно поліпшили оцінки економічних результатів своєї діяльності. Причини: бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури та сприятливі погодні умови.

Секторальний індекс зріс до 53,5 порівняно з 43,7 у лютому.

Респонденти очікували на зростання обсягів будівництва, нових замовлень, закупівлі сировини та матеріалів, а також прогнозували збільшення закупівлі послуг підрядників, незважаючи на збереження негативних оцінок щодо їх доступності та вартості.

Як оцінюють бізнес у сфері послуг у березні 2024

Підприємства сфери послуг уперше з жовтня 2021-го надали оптимістичні оцінки своїх економічних перспектив. Причини: налагодження логістики та пожвавленню попиту.

Секторальний індекс зріс до 50,6 порівняно з 45,3 у лютому.

На відміну від попередніх місяців, респонденти очікують на більшу кількість нових замовлень, наданих послуг, а також послуг у процесі виконання.

Quote«Підприємства всіх секторів очікували на подальше зростання цін на продукцію/послуги. Оцінки щодо зайнятості дещо поліпшилися, але залишилися неоднорідними. Якщо керівники підприємств будівництва та торгівлі були налаштовані на незначне збільшення кількості працівників, то респонденти промисловості та сфери послуг продовжували очікувати скорочення персоналу», – інформують у Нацбанку.
Український бізнес знову позитивно оцінює свою діяльність у березні 2024. Джерело: НБУ

Український бізнес знову позитивно оцінює свою діяльність у березні 2024. Джерело: НБУ

Довідково: НБУ провів щомісячне опитування підприємств з 4-21 березня 2024-го. В опитуванні взяло участь 456 підприємств. Серед них 45% – компанії промисловості, 27,9% – сфери послуг, 22,4% – торгівлі, 4,8% – будівництва; 30,5% респондентів – великі підприємства, 27,2% – середні, 42,3% – малі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉